^SCH E V3 SPORT No. 26 VRIJDAG 27 NOVEMBER 1931 667 J ubi U'um medst rtjtl nun „Middelburp". liet Zeeuwsche elftal dal Zondag Middelburp klopte. Ier herdenkinp nop nart het 15-jarig bestaan der noetbal- nereeniginp Middelburpwerd door een commissie van supporters en/., aan de oereeniginp een naandel aange boden. - Foto nan de commissie met hel naandel. Wij zullen ons deze week op onze sportpagina eens niet bezig houden met één bepaalden wedstrijd,'maar liever voor de verande ring eens een keer nagaan, wat onze Zeeuwsche clubs in den K.N.V.B. pres- teeren. Allereerst dienen wij dan onze aandacht te wijden aan Terneuzen den jongsten tweede-klasser. Zaterdag speelde Hoes III tegen Volharding II om liet kampioenschap Z. I '.II. klasse II. Ilierbonen de minnende ploeg Goes III. Als we terugdenken aan de promotiewedstrij den van 't vorig seizoen en wij vergelijken daarbij de wedstrijden gespeeld in deze competitie dan kunnen wij 'n goeden vooruitgang constateeren. Wat we 't vorig seizoen vooral misten, was het ver rassende element in den aanval der Terneuzenaren. Alles was opgebouwd volgens een bepaald, bekrom pen systeem, terwijl thans deze aanval zich toont in heel anderen en ook heel wat productiever vorm. Het komt heel vaak voor, dat pas gepromoveerde elftallen zich een goede plaats op de ranglijst weten te verschaffen, doch zich reeds't volgend jaar met een meer bescheiden plaats moeten tevreden stel len. Terneuzen bevindt zich thans ook onder de best geplaatsten, doch wij gelooven niet, dat dit elftal zich 't volgend jaar in zwakker vorm zal vertoonen. Het is zeker, dat onze Zeeuwsche voet balwereld eenflinken tweede-klasser is rijker gewor- worden. Thans even „Middelburg" onder de loupe. De ploeg, waarvan men hoopte, dat zij 't kampioen schap zou veroveren, ja, men fluisterde zelfs al van Spelkiek uil den wedstrijd l'lis- singen IIDe Zeeuwen. Ann ual op het doel nan Vlissingen. promotie. Zou 't optimis me van den groen-witten aanhang niet ver geslon ken zijn? Wij gelooven van wel en dit is niet te ver wonderen na de nederlaag tegen T.S.C. en het, op de keper beschouwd, niet verdiende gelijke spel tegen Terneuzen. Er zijn wedstrijden ge wonnen met groote scores, waarin echter van een sprekend overwicht, wat spel betreft, niet veel was te bespeuren. „Middel burg" is een wispelturi ge ploeg, waarvan men op 't oogenblik nog alles kan verwachten. „Vlissingen" slaat er zich heel wat beter door heen. Telkens vallen overwinningen te noteeren met reuzencijfers en wij zijn, zooals we vroeger reeds schreven, dan ook nog steeds van meening, dat de rood-witten rechtstreeks op 't kampioen schap afgaan. Halen zij dit, dan gelooven wij vast, dat Zeeland volgend jaar een derde tweede klasse club zal bezitten. „Zeelandia" is in de 3 B-afdeeling één van de sterksten, doch niet sterk genoeg om Vlissingen kwaad te kunnen doen. Wij vreezen er voor, dat Zeelandia nog wel eenigen tijd in de derde klasse zal moeten doorbrengen. Zoo komen wij dan bij „Goes" de ploeg, waar van in den aanvang van 't seizoen altijd hooge verwachtingen gekoesterd worden, doch welke Zondag organiseerde Pro Patria te Kotterdam athletiekmedstrjjden, waaraan oerbonden hel kampioenschap nan Nederland snelwandelen. A. dubbels komt als eerste door tie finish. even zoovele malen een inzinking krijgt, welke zij eerst aan 't eind van de competitie pleegt te boven te komen. Het gaat dit jaar weer precies denzelfden kant op. De andere Zeeuwsche clubs in deze af- deeling, Walcheren, Zierikzee en Sinoto, blijken niet van voldoende kracht te zijn om een rol van beteekenis te spelen. Misschien dat Walcheren zich tegen het einde nog herstelt, na de verjongings kuur, welke dit elftal onderging door de samen smelting met Middelburgsche Boys. Uitvoeriger hopen we nog eens terug te komen op 3 A, waarin we verschillende nieuwelingen aantreffen, welke we nog niet voldoende kennen om er een positief oordeel over te kunnen uitspre ken. „Hulst," dat we volgende week hopen te be zoeken, is hier candidaat voor de bovenste plaats en zal die naar onze meening ook wel veroveren.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1931 | | pagina 27