644 VRIJDAG 27 NOVEMBER 1931 No. 26 *r Terneuxens nieume me-'kmarki geopend: De Zeeumschvlaam- he boeren oerzamelen zich op de graanmarkt en machten maar, tot een kooper kornt. voor naar verhouding veel geld, in de hand stop pen. Maar ondanks dit laatste is de weekmarkt toch belangrijk. Van heinde en ver komen de menschen aanzetten naar de stad, die door haar markt alleen reeds een ander karakter krijgt, en tot centrum wordt van een streek. Terneuzen, het plezante stadje, of zeg maar stad in Zeeuwsch Vlaanderen, viert binnen kort zijn 750-jarig be staan, en treedt hiermede een geheel andere beteekenis gekregen. Want het is langzamerhand zóó geworden, dat, naast de groote producten welke op de weekmarkt gekocht en verkocht werden speciaal landbouw- en veeteelt producten— er talrijke kraampjes verrijzen, die allerlei artikelen voor dagelijksch gebruik aan den man trachten te brengen. Veelal komen deze arti kelen uit failliete boedels of uit ondernemingen die om een of andere reden hun voorraden tegen een lagen prijs opruimen. Vandaar ook, dat men op de markt dikwijls werkelijk koopjes kan doen, hoewel er natuurlijk ook wel kramers zijn, die, speculeerende op de domheid van het publiek, den menschen een waar deloos prul, en meestal De weekmarkt is een zeer oud verschijn sel. Oorspronkelijk ontstaan, toen er nog geen winkels waren, en alle goe deren op een be paalde plaatstegen elkaar werden ge ruild, heeft ze nu kan Oostelijk ah oan Westelijk Zeeumsch llaanderen morden de bezoekers gelokt naar de Ter- neuzensche markt.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1931 | | pagina 4