No. 26 (Iroote belangstelling op de Terneuzensche weekmarkt, <Me pas opnieum werd opgericht en groote beteekenis gaat krijgen in liet Zeeumsch Vlaamsche Marktienen. waardig in de voetstappen van het schoone Hulst, dat nog eenige maan den ouder iS; een hoeveelheid, die overigens op het respectabel aantal jaren van 750 niet van belang is te noemen. Men wil dit jubileum ook in Terneuzen niet ongemerkt laten voorbijgaande grijsaard wil toonen, dat hij nog steeds met een sterk leven is bezield, en dat er, zonder het gebruik van een apenklier I nog steeds een jeugdige onderne mingslust in hem brandt. Er wordt nu in Terneuzen NOVEMBER 1931 maal door Terneuzens straten moe ten rollen, willen de gelden voor het monument bijeen zijn. Welnu, dit is een voorpret, die niet alleen niets kost, maar zelfs elke week geld in het laatje brengt. Moge dan spoedig het standbeeld, de zuil, of wat het zal zijn, zijn grooten neus over de Schelde steken, als de getuigenis van het roemrijk Terneuzens verleden, en een hoopvol teeken voor een nog roem rijker toekomst. Geen rooskleurige tijd", zegt ons 't ge- v. Bz. zicht nan dezen boer uit 't land nan Axel Als de marktkoopman vertelt Umdachtig luisteren de nroutoen. een leemte te zijn. De markt mocht zich dadelijk in een druk bezoek ver heugen, en, daar week markten nu eenmaal geen bezems zijn, die alleen in den beginne schoon vegen, meenen we wel te mogen voorspellen, dat er een nieuwe factor voor den bloei van Ter neuzen aanwezig mag worden geacht. Reeds zijn voor dezen marktdag speciale bus- en tramdiensten inge legd; wat getuigt van een helder inzicht in de eischen des tijds. Naar we hoorden, zal de ton nog minstens 200 elke week een ton door de stad geroldten bate van 't z.g. „Nozen-fonds" wordt hierbij gecollec teerd. En de bedoeling van dit fonds is, een zuil op te richten, waarop o.a. afgebeeld zat staan het inpolderen van den Triniteitspolder, 750 jaren geleden; de gebeurtenis die het aanzijn schonk aan de stad, die nu een der belangrijkste van Zeeland kan worden genoemd- Overigens voelt u wel, dat men het 750-jarig bestaan der „stad" met een korreltje zout moet nemen 1 want het spreekt vanzelf, dat mèt de inpoldering de stad Terneuzen niet ineens feeste lijk stond opgebouwd. Maar wat hindert dat Men wil in Terneuzen feest vieren; zelfs heb ik ge hoord, dat de zuil gebouwd zal worden in den vorm van een geweldigen neus; een gedachte, die, in dien ze werkelijk wordt uitgevoerd, van veel ge voel voor humor zou getuigen. Gevoel voor de realiteit is echter in Terneuzen ook in voldoende mate aanwezig. Want, al moge men de feestelijkheden met onstuimige vaart tegemoet snellen, men heeft tegelijk ook voor de praktische zaken des levens oog. En zoo is er te Terneuzen dezer dagen een weekmarkt geopend, die dadelijk reeds getoond heeft, de vulling van En onderwijl rolt nog steeds de ton uan het Nozen-fonds, roaarmee het Neuzen-mo- nutnenl zal morden gesticht

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1931 | | pagina 5