NIEUWS Zeeuwsche Omroep No. 26 VRIJDAG 27 NOVEMBER 19.11 647 De passagiers turn de Zeemeeuwstappen aan mal. Hallo! hallo hier is de persdienst van den officieelen Zeeuwschen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten is geoorloofd. In den gemeenteraad van Biervliet is een voorstel aangenomen om Gedeputeerde Staten te verzoeken het salaris van gemeente-ambtenaren, die meer dan f 1500 verdienen, met 25% te verminderen. Wanneer Ged. Staten dit „vierendeelen" goedkeuren, zal Bier vliet weldra omgedoopt kunnen worden in Ambte naren-vliedt Te Waarde is een reusachtige zeevisch, lang 5 Meter, „gestrand" op de oeverglooiing. Het dier bleek bij nadere beschouwing een dolfijn met een reusachtige lip, welke hij liet hangen. Het schijnt behalve te land ook te water malaise al wat de klok slaat. Uit hetzelfde Waarde meldt men ons, dat het schei dend schoolhoofd door de dorpsjeugd op een licht- stoet (symbool van de wetenschap) werd vergast. Bovendien werd hem „bij monde" van den voorzitter der muziekvereeniging een vulpen aangeboden. Die, vooral wanneer 't door heeren gebeurt, zoo onsmake lijke wijze van presenteeren leeren ze bij ons in Zeeland nooit af! Te Aagtekerke is, zoo seint men ons, onder leiding van den veearts, een cursus in paardenkennis begon nen met 14 deelnemers. Aangename kennismaking. Het wordt nu langzamerhand tijd, dat de huisdokter een schooltje in menschenkennis opent! Een Krabbedijkenaar, die te Ierseke met kaas ventte heeft verschillende goedgeloovigen opgelicht voor logies, middagmaaltjes, fietsen en ondergoed. Ten slotte bleek men toch geen kaas van hem gegeten te hebben, waarom de Rijkspolitie hem op de hielen zit. Bij de opening van het nieuwe gemeentehuis te St. Laurens, werd de Commissaris der Koningin ver welkomd met het luiden van de bel in het torentje. Daar het geluidseffect niet bijster groot was, hebben terstond eenige ingezetenen ook hun huisschel bij her haling overgehaald. Te Middelburg is er in een schoolkachel wat kolen- gas ontploft. Zenuwachtige menschen hebben hierop» geheel onnoodig, de brandweer en de politie gea larmeerd. Om dergelijke incidenten te voorkomen, overwegen B. en W. een politie-verordening waarin het poffen van erwten en appelen op kachels wordt verboden. Onze correspondent te Vlissingen seint, dat een Vlissinger aan het museum een schilderij geschonken heeft met '11 gezicht op 't Vlissingen der oudheid en vermoedelijk geschilderd door M. Adam. Het paradijs heeft dus waarschijnlijk dichter in de buurt van Vlis singen gelegen, dan men thans denken zou. Provinciale bladen maken gewag van een grandioos feest der 's Heerenhoeksche varkensvereeniging. Als dat maar geen zwijrenboeltje wordt met die krul staarten. Men meldt ons uit Goes, dat het wassenbeeldenspel op de kermis zulke natuurlijke nummers had, dat een ietwat groene rijksveldwachter wilde overgaan tot de arrestatie van een berucht misdadiger. Tot de volgende week, dames en heeren! De „erfenis'" nan Napoleon. De gemeente Vee re, die zich mag verheugen in vele ..zoete" souventers, nan Napoleon, telt daaronder ook nog de verplichting van jaatlijksche a/lossin gen der renteloóze obligatiën, indertijd door Napoleon uitgegeven. Het dagelykseh bestuur der gemeente Veere bijeen voor de trekking der loten uit den trommel, die ook dateert uit Napoleons tijd en die nog duizenden loten bet Kit Na de trekking ivordt de trommel roederom voor een jaar gesloten en door den bur gemeester van I cv re verzegeld. Hij de Provinciale stoomvaart diensten op de Wester Schelde merd onlangs een kleine motorboot de „Zeemeeuw"in gebruik ge nomen voor vervoer van post en passagiers bij mistig meer. Hier ziet u het bootje bij den aanleg steiger te Terneuzen na den eersten tocht, die deze meek met passagiers moest morden gemaakt wegens het mistige meer. Onder Waarde werd een dolfijn aan land gesleept, die ruim 5 M. lang was en 2000 K.G. woog. In de Zeeuwse/ie muteren komt zelden zulk een monster voor. De dolfijn werd naar Leiden getransporteerd. Te lloedekenskerke wordt in de nieuw in aanbouw zijnde haven thans het laatste gedeelte van het werk ondernomen n.l. het heien van tie palen tutor een aanlegsteiger van de aldaar te plaatsen ponten. N

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1931 | | pagina 7