%eya^sCS:>to h«^s I Zeeuwsche Omroep V 698 VRIJDAG 4 DECEMBER 1°?' No. 27 Najaarsweer oner nenelige grachten Te Souburg organiseerde de actiene Pluimveeen konijnen fokkers- ovreeniging „Nut en Genoegen" op 2H en 29 Non. een tentoon stelling, waarmee de rjj der Zeeuwsche pluinweetenlnonstelhngen werd geopeml. Witte leghorn haan, bekerwinner lichte rossen eig. J. Wouters, Souburg. Hallo, halloI hier is de persdienst van den officiee- len Zeeuwschen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten is geoorloofd. De minister van financien heeft bekend gemaakt, dat ten behoeve van 's Rijks schatkist, wegens te weinig betaalde belasting, bij den ontvanger te Hetn- kenszand 54 cent is gestort. Wij zullen ditmaal niet lachen om dit nauw luisterende geweten, noch om die schatkist met 54 centen doch ons alleen verheu gen om 't feit, dat er toch nog menschen zijn, die meenen.dat zij te weinigbelasting betaalden in Zeeland. Een Zeeuwsche notaris, die eenige krotwoninkjes moest verkoopen, annonceerde dat terstond na beta ling de ingenoltreiling kan plaats hebben. Het heerlijk optimisme is in onze provincie gelukkiglijk nog niet uitgestorven. Men meldt ons uit Arnemuiden, dat als objecten voor werkverschaffing door de gemeente zijn aange wezen het afgraven van een dijk in 't Schuttershof en het dempen van een mestvaalt, 'n Herberg waar 'n dijk door ligt en 'n mestvaalt die op 'n sloot ge lijkt: het wordt hoog tijd, dat de minister van Water staat deze natuurwonderen in hoogstdeszelfs persoon komt aanschouwen. Men telegrafeerde ons uit Vlissingen, dat een jubi- leerend ambtenaar der gasfabriek zwaar gehuldigd is. Naast een diploma ontving hij van de directie en van andere zijden blijken van waardeering in klinkenden vorm. Wij weten niet goed of die laatste uitdrukking een speciale Vlissingsche manier is om omhelzingen aan te duiden. Wanneer dit het geval is, kan er van innige verhoudingen op de Vlissingsche gasfabriek gesproken worden. Uit dezelfde plaats ontvingen wij kennisgeving, dat het stoomschip Indrapoera naar de Scheldestad op- stoomt om sterker motoren in te nemen. Of de ma trozen ook iets zullen innemen, dat sterker is dan hun gewone drank, konden wij niet te weten komen. Uit Aardenburg wordt gemeld, dat Belgische boeren bij 10.000 K.G. gelijk hun tarwe over de grens brengen, vermoedelijk om als inlandsch graan aan onze regee ring geleverd te worden. 'n Bewijs hoe prima onze Nederlandsche wetgeving is; zelfs de naaste buren willen er van profiteeren! Een landbouwer te Hoofdplaat heeft een zeearend geschoten en een schipper op de Schelde pikte met zijn scheepshaak een kaasje op. Waarlijk 1 't Is tegen woordig de omgekeerde wereld! Een vereeniging te Kruiningen voerde een stuk in zeven bedrijven op en gaf als toegift de vier jaarge tijden in tableau-vorm. Wanneer de Kruiningers nog meer waar voor hun geld verlangen, kan men 't later nog eens probeeren met de tachtig jaren van den oorlog met Spanje of de duizend en één nachten I Tot de volgende week, dames en heeren! l ari de kleine rassen ufd. konijnen behaaltk' het Pool- konijn van J. de Voogd Ie Oostburg den beker. Hel Walchersche meisje reikt den beker blijkbaar uit. Vlaamsehe Keus nan AKtane te Zuidzande mar het mooiste konijn van de groote rassen op de tentoonstelling en behaalde den uilgeloofden beker. In bewondering voor hel reuzenkonijn. Te Driewegen fZ. Bev.) werd van 27 tot en met 29 Nov. een bazaar gehouden. Foto van de ijverige meilewerksters. Een trio Khode- Island-kippen van W. Kerckhove Ie Souburg, die in deze categorie den beker wormen. De heer S. B. Blok. te Kruiningen viert dezer dagen zyn 40-jarig jubilé als waterbouwkundig opzichter van hel waterschap Polder Kruiningen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1931 | | pagina 26