Zeeuwsche Omroep V 762 VRIJDAG 18 DECEMBER 1931 No. 29 ijallo, hallo! hier is de persdienst van den officiee- A* len Zeeuwschen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten is geoorloofd. Uit Waarde ontvingen wij twee berichten: „De uien oogst is hier enorm meegevallen". „De muziekver- eeniging, die wegens bijzondere omstandigheden twee maanden werkloos moest blijven, blaast er thans weer lustig op los". Commentaar overbodig! Onze correspondent te Rilland Bath seint ons, da op den nieuwen rijksweg het slipgevaar zoo groot is dat om den haverklap de auto's in de sloot rijden Hier blijft het meestal bij, maar deze week liep he minder goed af; toen kwam n.l. een chauffeur in dok tershanden terecht. Waarlijk, dan ben je niet gelukkig in een sloot is het minder hachelijk! Te Arnemuiden is een jonge dame geverbali seerd, die een heele serie foto's van een landbouwer -gestolen" had. Geen poëzie in Arnemuiden Wat in andere gemeenten een roman wordt, loopt daar op politie-zaken uit. Foei! Uit Oudelande bericht men ons, dat de gemeente raad besloot om de „dorpsvate" uit te baggeren. Dan mogen ze het presentiegeld daar toch wel verdub" beien of den gemeente-bode eau-de-cologne laten presenteeren De burgemeester van Nisse heeft aan het Bevelandsch museum een hoogen hoed geschonken, die, volgens zijn betrouwbare gegevens, van 1786 tot 1817 gedragen is door Cornelis Alegan, schoolmeester te Nisse. Wij hebben direct onderzocht wat er de laatste eeuw met dien hoed gebeurd is. Veel wijzer werden we helaas niet van de historici. Gaan we echter op het uiterlijk van dit hoofddeksel af, dan mogen wij veronderstellen dat de Nissesche schooljeugd er voetballen mee ge leerd heeft. Men meldt ons uit Goes, dat er een vergadering is gehouden van jonge landbouwers en tuinders om te komen tot een vereeniging tot beoefening der ruiter sport. Zeer toe te juichen! Wie in deze tijden den boerenstand weer op het paard helpt, verdient aan moediging en ondersteuning! Men meldt ons uit Aardenburg, dat onder de gemeente Oostburg een kalf uit een weide geschaakt is. De ge dupeerde eigenaar moet heete tranen geschreid hebben. Treffende voorbeelden van kalverliefde! Te Haamstede heeft een onderwijzer met zijn leer lingen in hotel Bom het spelletje „Zeven katten op het dak" gespeeld. De kinderen moeten zeer rolvast geweest zijn. Hotel Bom heeft bepaald wel een plat dak! Tot de volgende week, dames en heeren! Te Zierikxee meid op Woensdag 9 en Donderdag 10 December een pluimveelenloonstelling gehouden voor hel geheele eiland Schouwen en Duiveland. Barnevelder hen, die Ie Zierikxee <len tsten prijs won. eigenaar J. Duivendyk Ie Zierikxee. IjOtharinger Konijn Isle prijs eigenaar Stoel Ie Bruinisse Te l/einkensxand merd op Woensdag 9 December hel nieuwe Raadhuis officieel geo/iend. Foto nan hel nieuwe Raadhuis, waar- voor een bestaand heerenhuis werd ingericht. Na de o/rening poseerden de genoodigden voor Deze week arriveerde in de nieuwe haven Ie Vlissingen het eerste groole zeeschip ..Boskoop'' uit Rotterdam mei een lading Chilisalpeler. die aldaar werd gelost. Ken gezellige drukte aan de haven bracht dit mee. Hel lossen van de Chilisalpeler Avondfoto van den brand, die op Zaterdag avond 12 December in de Badhuisstraat Ie I lissingen uitbrak, maar s/aredig werdgebluscht

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1931 | | pagina 26