766 VRIJDAG 18 DECEMBER 1931 No. 29 Het is bekend, dat het spelpeil van 3 B. aan merkelijk uitsteekt boven dat van 3 A. Toch is deze bewering niet altijd juist. Wanneer we de wedstrijden uit beide afdeelingen eens nagaan, dan treffen we in 3 B. soms heel wat minder kwa liteit ontmoetingen aan dan in 3 A. De oorzaak hiervan is, dat we in 3 B. vereenigingen aantref fen, welke in kracht meer dan een klasse verschil len. Wanneer men een wedstrijd ziet tusschen Vlissingen en Sinoto dan is direct een hemels breed verschil te bespeuren tusschen beider speel wijze. Vlissingen zal toonen in zoo'n wedstrijd meer dan een klasse boven Sinoto uit te steken en toch zal Vlissingen niet het spel kunnen ontplooien, dat haar volle kracht doet zien. Spelen tegen een elftal, dat geheel systeemloos voetbalt is moeilijk, moeilijker dan tegen een tegenstander, die onge veer van gelijke kracht is, doch wiens systeem in ieder geval te doorgronden is. Wedstrijden tus schen twee zooveel in kracht verschillende ploe gen loopen altijd uit in minder aantrekkelijke ver tooningen. Mooier zijn de wedstrijden, waarin beide partijen ongeveer van gelijke kracht zijn. Zoo zagen we Zondag twee wedstrijden, één van 3 B. Zee- landia tegen Sinoto en één tusschen Middelburg II en Vlissingen II uit 3 A. De laatste was heel wat Zeeumsche elftalle,venue. Sinoto. de Zieiikzeesche club. die onlang.-, haar 10-jarig beslaan vierde. Zondag werden deze Zierikzeeërs met 1—6 thor ZeelmtBa geklopt. Zeeumsche elftallearenue. Middelburg 11, dat Zondag jj. met niet minder dan 1—0 nan Vlissingen II mon. mooier en aantrekkelijker dan de eerste. Mid delburg II behaalde een verdiende 5O-over winning op Vlissingen II in een wedstrijd, die wat voetbal technische kwaliteiten betrof betere demonstraties liet zien dan de wed strijd ZeelandiaSinoto, welke eindigde in een 61 overwinning van Zeelandia. Het was duidelijk te zien, dat Zeelandia veel beter voetbal kon spelen dan Sinoto. Niettemin kon zij haar spel niet ont plooien doordat zij niet voldoende vat kon krijgen op het totaal systeemlooze spel van Sinoto. De geheele wedstrijd was een heen en weer getrap van je welste. Van eenige combinatie was alleen sprake in den Zeelandia- aanval, middenlinies speelden geen rol. De verdediging van Sinoto was behoudens een totaal verkeerd opstellen nog 't beste deel van dit elftal. Plaatsen, aangeven en meer dergelijke dingen waren absoluut onvol doende zoowel van de eene als van de andere zijde. In den wedstrijd Middel burg 11- Vlissingen 11 was dit alles veel beter. Ook de snelheid der spelers was hier aanmerkelijk grooter. Het is dan ook onze meening, dat een vereeniging als Sinoto beter thuis hoort in 3 A., hoewel zij ongetwij feld ook in deze afdeeling 'n poover figuur zou slaan. We hebben in ons vorig verslag over de 3e klas- sers geschreven, dat Hulst candidaat zou zijn voor 3 A. kampioen, doch na aanschouwing van den wedstrijd Hulst—Axel is onze meening wel wat gewijzigd. Als Hulst het kampioenschap haalt, zal dit toch niet geschieden zonder strijd met Axel. Volgens ons is Axel een ploeg, die in de 3e klasse een geducht woordje zal meespreken. De voetbalwedstrijd h'nge- land-Spanje 1). De be roemde Spaansche doel- nerdediger Zamora in actie. De damesturn- en gymnastiek-vereeniging Achilleste Mid delburg, welke vorige week onderlinge wedstrijden organiseerde.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1931 | | pagina 30