mm 812 VRIJDAG 1 JANUARI 1932 No. 31 IPMg bM§ Het stadhuis te Willemstad, dat ook dienst doet als gerechtsgebouwMen lette op de nrijmel bladerlooze hoornen Thans brengt de „Co lombia" ons weder om op Nederlandsch grondgebied. Door 'n Ne- derlandsche loods worden wij naar Curasao ge bracht. Om zes uur in den morgen loopen wij te Willemstad binnen. De woningen, die ik zien kan van het schip, onderschei den zich van de andere, die ik hier in de tropen heb leeren kennen. De roode en grijze pannen daken zijn met witkalk aangestreken. Zulke da ken ziet men ook te Zou- telande en op Terschel ling. Nederlanders ko men aan boord voor de gewone formaliteiten, Ne derlanders begroeten hun verwanten en vrienden, die zijn meegekomen. Maar eenmaal aan land hoort men geen vader- landsche klanken meer. De bevolking spreekt het Papiamento, alleen de meer ontwikkelden het Nederlandsch. Weldra ben ik in het hartje van Willemstad en bezie nieuwsgierig 't goeverne- mentsgebouw, dat door Urbina werd overvallen, en waarvoor nu de schild wachten stram heen en weer loonen. De woningen en winkels zijn geheel anders gebouwd dan op Barbados, Trinidad of Venezuela. De Europee- sche bouwtrant bleef hier gehandhaafd. Aangezien de regenval op Curasao gering is, maakt het ge- heele eiland een eenigszins verdorden indruk. De bon- men langs de wegen en in de tuinen zijn kaai en plantengroei is er weinig. Ik krijg een auto te mijner beschikking en een Nederlatidschen onder daan als chauffeur. Maar hij verstaat geen woord van hetgeen ik zeg. 't ls een vreemd taaltje dat hij spreekteen mengelmoe van de talen, die de tal rijke gekleurde rassen, die hier wonen, spreken. De opschriften in de win kels zijn evenmin in bet Nederlandsch gesteld; uit de openstaande deuren klinken de geluiden van Papiamento en Ameri- kaansche gramophoon platen lustig door elkan der. De beteekenis van Willemstad is vooral toe genomen na 1916, toen de Marktdag te Willemstad, ken groepje kleurlingen hij el- kanoer. 1 oor „fjoopieplaekti" is iedereen bereid te /mseereii

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 12