Zeeuwsche 828 VRIJDAG 1 JANUARI 1932 No. 31 Nog een spelmoment uit den voetbalwedstrijd MiddelburgHero. Een schot Dan den Middelburgschen aanoal gaat juist naast het doel nan Hero. +^De doeloerdediger pan „Middelburg" in actie. Spelkiek uit de match MiddelburgHero. toegekende doelpunt hebben wij niet kun nen constateeren, doch bleek een, volgens den arbiter, in buitenspelpositie gemaakt doelpunt te zijn. Wanneer de weergave der feiten door eenige toeschouwers juist is en welke hierop neerkomt, dat de kee per den bal voor de voeten van den toe loopenden Vogel werkte, zou ook hier de witten aanval pleit wel het aantal doelpunten, n.l. 50 voor en 16 tegen uit 11 wedstrijden. Nog steeds staat M'burg op Hero 3 punten voorwordt deze wedstrijd gewonnen verklaard, dan is de voorsprong 5 punten, o.i. groot genoeg om wat geruster het nieuwe jaar met nieuwen moed te beginnen. Er zijn reeds Zeeuwen, die droomen van een eerste klasser, Vlissingen terug in de tweede klasse en dan voegen wij eraan toe, dat Zeelandia spoedig haar oude plaats moge heroveren om met nog enkele Zeeuwsche clubs, nu derde klassers, een waardige vertegenwoordiging te vormen van Zeelands voetballeven. De Doetbalivedstrijd MiddelburgHero (1I). Een ont moeting met diverse protesten. Spelkiek uit deze match. Hero's doelman onderbreekt een vijandelijken aanval. arbiter in 't ongelijk gesteld moeten worden. Het is evenwel een moeilijke taak de protestcommissie van één en ander te overtuigen. Hoe goed men het in verschillende gevallen ook moge vinden, dat de protestcommissie zich niet al te gemakkelijk laat overtuigen, in gevallen als het onderhavige, waarin wij zelf de juistheid van twee protesten constateerden, voelt men, dat het voor een veree- niging wel erg ontmoedigend werkt, wanneer men, door de fouten van den arbiter, zij het dan ook ongewild door hem gemaakt, zooals in deze ge vallen, zich de overwinning tegen zijn felsten con current ziet ontnomen. Voor de Zeeuwen, die een mooie kans maken dit seizoen, is het nog des te erger. Onwillekeurig komt dan weer het beruchte seizoen ter sprake, waarin „Middelburg" kampioen „op 't groene veld, maar niet op papier" was, eenerzijds door een foqt van zichzelf, anderzijds door de onsportieve, doch volgens de reglementen geoorloofde houding van een tegenstander. Wat den wedstrijd zelve betreft, is nog te vermelden, dat het spel zeer ten ongun ste werd beinvloed, door het zwaar, modderige kleiveld. Hero toonde evenwel o.i. voetbal-technisch hooger te staan, al meenen wij, dat haar voorhoede in produc tiviteit bij die van „Midde lburg" achterstaat. De hoofd oorzaak van „Middelburg's" zwakke wedstrijden is nog immer de middenlinie. Ach terhoede en aanval zijn uit stekend, doch de voorlinie kan zich door een absoluut gebrek aan steun van de half-linie niet ten volle geven Voor de productieve capa citeiten van den groen- Middelburg valt aan. Spelmoment uit den rvedstrijd tegen Hero op 20 December. Sport Hero en Middelburg, de twee concurrenten voor het kampioenschap in 2 A. hebben elkaar voor 't eerst ontmoet in Zeelands hoofdstad. Het is een treffen geworden, dat een zeer zonderling verloop had, zoodanig, dat de definitieve uitslag zal moeten worden vastgesteld door de protest commissie van den K.N.V.B. De stand was 11. Beide partijen protesteerden tegen het niet toe kennen van een strafschop. Middelburg zette na den wedstrijd den „protest-schop" in een doelpunt om, terwijl Hero minder gelukkig was en moest toezien, dat Dingemanse geen kans gaf. Middel burg was met één protest echter niet tevreden en voegde er nog een tweetal aan toe, voor niet toe gekende doelpunten, terwijl de K.N.V.B. nog tevens bericht zal krijgen, dat eenige minuten tekort gespeeld is. Ziedaar in 't kort een niet aan genaam rapport voor den betreffenden arbiter. Het handsgeval, waartegen „Middelburg" pro testeerde, hebben ook wij geconstateerd, evenals een niet toegekend doelpunt, waarbij de keeper den bal achter de lijn weghaalde. Het andere niet

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 28