z'n verdediging nog zoo geloofwaardig, naar de letter der wet bijna altijd in 't ongelijk gesteld wordt. Natuurlijk is er een keerzijde aan deze mooie medalje. Het gebeurt toch maar al te dikwijls, dat z.g. „dames" van het bewuste wetsartikel misbruik maken dat zij allerlei kunst grepen aanwenden om door heeren aangesproken te worden en eventueel met een aanklacht dreigen, wanneer de betrokken heer die aanklacht niet met een aardig geldsommetje afkoopt. Zeer bedenkelijke chantage dus I VRIJDAG 1 JANUARI 1932 No. 31 Wie als vreemdeling in de Vereenigde Staten reist, zal daar veel eigenaardige gewoonten en gebruiken bij de bewoners aantreffen, die in z'n vaderland absoluut niet voorkomen. Het zal hem onmiddellijk opvallen, dat de positie die de vrouw daar inneemt, geheel anders is dan in de „Ou deWereld", dat ze in 't land van „Uncle Sam" zich in 't bezit van meer rechten mag verheugen, dat de achting niet te verwisselen met wat wij, Euro peanen, onder „galanterie" verstaan welke haar bewezen wordt, daar veel grooter is dan bij ons. De wetten, waardoor het schoone geslacht in Amerika veel meer bescherming geniet dan het sterke, stammen nog uit een tijd der eerste kolonis ten, toen betrekkelijk weinig vrouwen zich in ge zelschap der talrijke mannen bevonden, die van ver over zee kwamen, om een nieuw vaderland te zoeken en dat in een land, dat vol van allerlei ge varen was. Het aanspreken eener dame op straat of elders in 't publiek, zonder meer, kan iemand op aangifte der dame met de politie in aanraking brengen. De „zaak" wordt dan voor den politierechter gebracht en direct behandeld. Meest draait de opgelegde straf op gevangenisstraf uit, korter of langer, naar gelang de dame in kwestie zich door dat aanspre ken beleedigd of „bezwaard" gevoelt. Eigenaardig doet het aan, dat de beleedigde schoone op haar woord wordt geloofd, terwijl de heer, ook al klinkt ln de burgerhuishouding kookt de huisvrouw, want kokinnen verlangen groote salarissen. Blank huispersoneel is bijna onbetaalbaar, daarom neemt men meestal zwarten in dienst. In de Vereenigde Staten domineert de ,,Quick- Lunchroom"waar men op een krukje gezeten zijn portie zoo snel mogelijk consumeert. Schoenen worden in Amerika niet thuis gepoetstdit laat men doen bij tien barbier, in het station, enz.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 6