No. 31 VRIJDAG 1 JANUARI 1932 807 In de steden van Amerika groet een heer alleen din een dame, wanneer deze hem daarvoor door een hoofdknikje toestemming verleentdaarente gen kan een heer, die met een dame in gesprek is, gerust een hand zelfs beide handen in z'n broekzak steken, iets hetgeen bij ons „onbeschoft" genoemd wordt. eenigen anderen alcoholhouden den drank gezorgd heeft. Soms heeft hij die bij zich, soms gaat hij met haar naar een restaurant, waar men „alles" krijgen kan. Wanneer hij niet den moed bezat om te „smok kelen", dan zou z'n dame hem dit kwalijk nemen en hem als een „lafaard" beschou wen. Amerikaansche vrouwen drinken nog al veel. Vreemdelingen, die een z.g. „Speak easy" bezoeken, een lokaal, waar in 't geheim, tegen de wet, alco holhoudende dranken geschonken worden moeten ter dege op hun hoede wezen nog meer voor het gevaar, dat ze loopen om methylalcohol naar binnen te krijgen, waardoor ze zich een doodelijke ziekte op den hals kunnen halen, dan wel voor de politie, die scherp toeziet. Slechts hoogst zelden treden Amerikaansche vrouwen als dienstboden in dienst. Die er wel toe overgaan, worden keukenmeidAmerikaansche kinder- en kamermeisjes zijn er zoo goed als niet. In kleine gezinnen uit den, wat we hier burger stand noemen, bereidt de huisvrouw het eten, doch niet zij, maar de man wascht de vaten. Dit laatste is in de Vereenigde Staten zóó ingeburgerd, dat elke heer des huizes het beschouwt als de natuur lijkste zaak ter wereld. In de restaurants ziet men overal gedekte tafels en tafeltjes. Wegens het bekende alcoholverbod wordt er voor de leus alleen ijswater gedronken, maar vele heeren brengen zelf alcoholhoudende dranken, vooral whiskey in flesschen van metaal, mee; daarvoor staan leege glazen op de tafeltjes. Wanneer in Amerika een dame door een heer wordt uitgenoodigd om te ^aan dineeren, dan spreekt het van zelf, dat hij voor whiskey of In plaats van alcohol mordt in het droge Amerika, althans in het openbaar, hoofd- De Amerikaansche vrijgezel is meestal lid van „Eigen Hulp" d.m.z. dat hij voor zyrt eigen potje zorgt als hij het restaurantleven beu is. Dat de echtgenoot de vaten doet, komt in de beste families voor. Tafellakens kent men niet, onder ieder bord ligt een servetje. zakelijk van soda fountains" gebruik gemaakt.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 7