Zeeuwsche Omroep 808 VRIJDAG 1 JANUARI 1932 No. 31 Te Midiielborg heef! dezer dagen de heer R. van der Welle (X) afscheid genomen als leeraar nan ds Christ. Kweekschool, waaraan hij nanaf de oprichling is verbonden geweest. Foto oan de nieuwe klok, die op 21 December in den toren Dan de R.K. Kerk ie Zierikz.ee werd geplaatst. Tiallo, hallo! hier is de persdienst van den officiee- len Zeeuwschen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten is geoorloofd. Men meldt ons dat onder Eede reeds vroege spi nazie gesneden is van den kouden grond, 't Is dat dit onder Eede gebeurd is, want anders geloofden wij er niets van. Uit Middelburg wordt geseind, dat de Middelburg- sche huiseigenarenvereeniging besloten heeft alle overheidslasten op de huurders te verhalen. De ge dupeerden moeten hierover erg ontstemd zijn. Ja. groote menschen hebben het nooit erg op „verbaal tjes" begrepen. Dat is meer kinderkost. Onze correspondent voor Schouwen en Duiveland telegrafeerde ons, dat de secretaris van een varkens- fokkersgenootschap, onder bedreiging van ontslag, geprest is om zijn baard er af te laten nemen. De man maakte er onder 't schrijven telkens vlekken mee in 't notulenboek, dat daardoor onleesbaar, dus waardeloos werd. Uit Sas van Gent wordt ons getelefoneerd, dat de heftige en langdurige debatten over de beerruiming en het tonnenstelsel de politieke atmosfeer merkbaar hebben verbeterd. Wie nog geen voorstander van homopathie is, zal nu toch wel tot andere gedachten gebracht worden. De Goesche gemeenteraad heeft de begrooting in waarachtigen bezuinigingsstijl behandeld en in een extra-avondzitting de somma van f 50 uitgespaard. Kosten van de extra-zitting aan extra-presentiegeld f 65. Middelburg is dezer dagen weer eens in het donker gezet. Oorzaak kortsluiting in een hoogspannigsmof. Het is ons een raadsel, dat een modern electrisch be drijf er nu nog zulke ouderwetsche uitrustingstukken op na houdt, wie draagt er nu nog moffen? In Vlissingen liep gisteren het ontstellende bericht dat, bij afwezigheid der ouders, drie kinderen aan het spelen sloegen met lucifers. Toen de moeder thuis kwam, waren ze alle verbrand de lucifers namelijk! Onder het motto, dat men op één been niet kan loopen, wist een lerschenaar zijn vriend te bewegen om nog 'n glaasje te drinken. Het middel heeft niet ge baat, want 's avonds moest de veldwachter consta- teeren, dat bedoeld persoon ook op twee beenen zich niet kon voortbewegen. Tot de volgende week, dames en heeren! De heer J. oan de Velde heeft na een diensttijd oan bijna ~5 jaar de Machinefabriek oan de Koninklijke Maatschappij De Schelde met pensioen oerlaten. Door bazen en personeel werd bij hel afscheid een electrisch gedreoen pathéfoon aangeboden als blijixnide herinnering. Te Hulst werd het feit herdacht, dat aldaar voor 25 jaar dc ambachtsschool werd in gebruik genomen. Foto oan het gebouw. Zaterdag 19 December heeft dr. oan der Bijl, algemeen geacht genees heer te Arnemuiden, officieel af scheid genomen oan deze gemeente wegens zijn benoeming tot genees heer bij de Koninklijke Maatschappij „De Scheldete Vlissingen. Foto van het afscheid op de booenzaal oan het Raadhuis te Arnemuiden. waarbij een schilderij, door den heer A. oan Dijck uit Vee re oer- oaardigd. als aanden ken werd aangeboden De achtersteoen van het schip loopt in het remmende rijshout. Tewaterlating oan het motorschip Bengalen op Zaterdag 19 December oan de werf ..De Scheldete Vlissingen. Dit schip werd ge bouwd ooor den Roiterdamschen Lloi/d.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 8