1 I 111 111 1HIH1U No. 32 VRIJDAG 8 JANUARI 1932 De ambtenaren ontvangen soms meer dan acht maanden achtereen geen salaris, iedere drie maanden ongeveer is er presidentsver kiezing, vergezeld van opstootjes en opstand jes. Omkoopbaar is iedereen, zakendoen is vrijwel onmogelijk. Het land is vruchtbaar, maar de winst gaat naar de Amerikanen, die hier alles in eigendom hebben. Kerken begint men er te bouwen, maar als men merkt, dat het benoodigde geld toch eigen lijk niet bij elkaar is, wordt de bouw ge staakt en het land heeft een puinhoop meer. De derde plaats, die ik bezoek is Car- thagena. Een prachtige oude stad, vol met herinneringen aan den tijd toen de Spanjaarden hier heerschten. Door de stad loopt een betonweg, geschikt voor autover keer. Iedere bewoner langs dezen weg be taalt een bedrag voor den aanleg. Weigert hij, dan gaat men tien meters voorbij &k .31 «Mg RECTIFICATIE. Het zal den aandachtigen lezers van onze artikelenserie opgevallen zijn, dat in de persoonsbeschrijving van president Gomez van Venezuela een storende fout sloop. Hij is geen groot „Nederlander", maar een groot „vaderlander". Het woonhuis van Simon Bolioar, thans als museum ingericht te Santa Marta. Vit het binnenland Dan *\Colombia komen de negers met kleine scheepjes naar Cartha- gena, om er hun vruchten te oerkoopen. zijn woning weer verder met het betondek aan te brengen. Wil hij later wel betalen, dan eischen de ambtenaren het vijf- of tiendubbele van het oorspronkelijke bedrag. Hygiëne moet men hier niet zoeken maar de menschen blijven er vriendelijk en gemoedelijk onder. Een klein bewijs. Voor ik met den trein weer vertrok wilde ik in het eenige goede, maar dan ook uitstekende, hotel ter plaatse een ver- frissching gebruiken. Er was nog maar weinig tijd. Maar men ging de stationschef even waarschuwen en deze wachtte heel bedaard twintig minuten met het vertreksein te geven, tot ik het station opkwam! Een der hoofdpleinen van Carthagena. In den huizen bouw onderscheidt men nog duidelijk Spaansche invloed.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 13