SPORT No. 32 VRIJDAG 8 JANUARI 1932 859 De eerste verregende voetbalzondag is er en maakt, dat de voetballiefhebbers met hun tijd geen raad weten. Het hemelwater behoeft in onze provincie nogniet zoo overvloedig te vloeien om de zwareZeeuwsche kleivelden totaal onbespeelbaar te maken. De andere provincies, en vooral Brabant, hebben met hun zandgrond op dergelijke dagen een grooten voorsprong, omdat het water er vlug ger doorgaat, dan op de klei. Zoo is dan Zeeland op den eersten Zondag van het nieuwe jaar bijna heelemaal verstoken gebleven van voetbalwed strijden. Vooral voor de supporters van Terneuzen en Middelburg is dit een teleurstelling, daar de groote match TerneuzenMiddel burg hierdoor geen doorgang kon vinden. De tweede ontmoeting van de Zeeuwsche concurrenten werd allerwegen met groote belangstel ling tegemoet gezien. De verwach tingen waren hoog gespannen, daar het van te voren te voor spellen was, dat Middelburg re vanche zou willen nemen voor het gelijke spel op eigen grond, dat zij als een nederlaag beschouwde. Ter neuzen had ongetwijfeld het voor nemen haar huid zoo duur mogelijk te verkoopen, ofschoon zij met de mogelijkheid van een eerste nederlaag op eigen terrein wel rekening hielden. Zoo zullen wij nog eenige weken geduld moeten oefenen om de Zeeuwsche Derby te kunnen aanschouwen. Dat de belangstelling groot zal zijn, bleek nu al, daar er een particuliere boot gecharterd was door enkele voortvarende hoofdstedelingen om de belangstellende supporters te kunnen ver voeren. Ook Vlissingcn zag zich de groote match van 3B ontgaan, daar het Goes-veld evenmin in staat bleek de groote hoeveelheden water, welke Zaterdag en Zondag vielen, tot zich te nemen. Wij willen nu deze week onzen vrijen tijd en de beschikbare plaatsruimte eens besteden aan den Zeeuwschen voetbalbond, welke met een ledental van meer dan 2000 voetballers zeker de aandacht van voetballend Zeeland waardig is geworden. Men moet niet a: te licht denken over het beheeren van zoo'n Bond, waarin ook verschillende platte- landsvereenigingen met hun speciale wenschen en moeilijkheden zijn opgenomen. Moeilijkheden voor al voor wat betreft de terreinomstandigheden en de opvattingen van de plattelandsbevolking ten opzichte van de sport, terwijl ook de financieele zorgen van dergelijke vereenigingen niet licht te achten zijn. Een vereeniging in een groote stad of zelfs in een provinciestadje kan nog eens een aardige recette maken bij haar wedstrijden en bij belangrijke wedstrijden loopt dat heel vaak in de Een kiekje van den Krussel- schen Zesdaagschen Wieler wedstrijd, geroonnen door onze landgenooten Pijnenburg Braspenning. Kust op de baan. Traag kruipen de renners oner de piste in het onlnolkte Velodroom Het bestuur uan de postduiven- fokkersvereeniging Vriendenkring te Vlissingenwelke tijdens de Kerstdagen een tentoonstelling organiseerde. hebben. Gelukkig springt de K.N.V.B. hier en daar bij door het geven van een reissubsidie en dit is noodig, want deed hij dit niet dan zou het er op verschillende plaatsen donker uit zien. Naast deze moeilijkheden kent de Zeeuwsche voetbalsport er nog van anderen aard, welkemeestal nog moeilijker te ondervangen zijn en dat is de afwijzende houding, welke de gemeentebesturen tegenover de voetbalsport innemen. Bezwaren van godsdienstigen aard weerhouden de Gemeente besturen er meestal van steun te verleenen in den vorm van een veld of op andere wijze. Hoewel wij de opvattingen van deze menschen ten volle respec teeren, gelooven wij toch, dat deze opvatting een verkeerde is. Waar blijven de jongelui, wanneer men hun het voetvallen verbiedt? Heel vaak in café's of op hoeken van straten. Zou het nu niet beter zijn hen in staat te stellen hun Zondag te besteden aan de sport, en hen op deze wijze uit het café en van de straat te nemen, waar de gevaren aanmerkelijk grooter zijn dan op de sportvelden Ons dunkt van wel. En kweekt men door de sport niet-een gezond en krachtig volk, dat in den strijd om het bestaan, welke tegenwoordig heviger is dan ooit, een goed figuur kan slaan Is het ver toeven op het open veld en daar zijn spieren lucht te geven en te ontwikkelen niet één van de beste middelen om zich een goede gezondheid te ver werven Wanneer men dit alles eens in oogen- schouw nam, zou men er eerder toe komen den voetballer zijn steun niet te onthouden. Als de gelegenheid zich voordoet, hopen wij nog eens een pagina aan de Zeeuwsche voetbalclubs, uitkomend in Z.V.B.-verband, te wijden. Op de postduioenlenloonstel- ling nan „Vriendenkring". De kampioen mordt bewonderd. honderden, doch de clubs op de dorpen zijn daartoe nimmer in staat. Hun reizen zijn soms echter in verhouding nog duurder door de slechte verbin dingen met de andere plaatsen. In tijden als waarin we thans leven - iedere cent dien de vrien den van de sport nu uitge ven wordt ook driemaal omgedraaid vóór ze van eigenaar verwisselt, ter wijl de contributiebeta ling, door de onder hun leden heerschende werk loosheid, nu niet altijd even vlot gaat zijn er vele vereenigingen, die met groote financieele moeilijkheden te kampen Coed nieuws noor de molorsporlliefhebbers. Te Middelburg heeft de in motor sportkringen bekende heer de i.eeuw een zaak noor motorrijwielen en motor- sportbenooiligdlieden geopend. l\ ij gelooven dat hier in een behoefte is voorzien.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 27