No. 32 Op de pluimoeeten- toonstelling te Goes. EenIrolsche haan. die een I sten prijs mon. VRIJDAG 8 JANUARI 1932 Wil Wyandotte haan, die ook een lsten prijs mon, maar hel blijkbaar nog al gemoedelijk opnam. en nu nog met Kerstmis in Zeeland 5 pluimveetentoonstellingen werden ge houden. Dat lijkt natuurlijk nergens op. Wanneer in zoo'n geval één tentoonstel ling ware gehouden, zou dit niet alleen spreken van een gewenschte samenwer king, maar zou er bovendien sprake zijn geweest van een tentoonstelling, die bui ten Zeeland de aandacht had getrokken. is, dat, wanneer iemand zich op een nieuw product werpt, omdat hij er wat in ziet, er dadelijk vele anderen zijn, die zijn voorbeeld volgen, waar door er spoedig een teveel aan de markt komt. Zal het zoo ook met de pluimveefokkerij gaanj? Het is ontegenzeglijk zoo, dat de bijbedrijven van den boer vooral in tij den vanmalaiseopbloeien, en dat daaraan meer zorg wordt besteed dan in den tijd, waarin het met den landbouw goed gaat. Zoo kennen wij boeren, die vroeger alleen pluimvee hielden voor eigen gebruik, maar nu hun bezit uit breiden, om te trachten hiermee eenigszins goed te maken, wat de land bouw bedorven had. En ontegenzeglijk biedt de pluimveefokkerij veel perspectieven, mits echter het buitenland zijn grenzen voor ons product openhoudt. Wil echter de pluimveefokkerij in Zeeland werkelijk tot grooteren bloei geraken, dan zal het toch noodig zijn, dat men meer gaat zoeken naar samenwerking. De Kerstdagen hebben weer eens laten zien, dat de verschillende pluimveevereenigingen te zeer het oog gericht houden op plaatselijk belang, waardoor aan het geheel afbreuk wordt gedaan. Andere jaren was het zelfs zoo, dat b.v. met Paschen En daarom gaat het toch. Maar wat niet is, kan nog komen. In ieder geval wa ren er dit jaar op de ver schillende tentoonstellin gen inzendingen, die zelfs den leek de prachtige kwa liteiten toonden van hetin Zeeland gekweekte pro duct. De foto's laten hier van een en ander zien, en zullen menigen liefhebber doen watertanden. Op de pluimoeetentoon- slelling te Middelburg. Een inzending ter op luistering. Op de pluimoeeten- toonstelling te Mid delburg. Het mooiste konijn. Een mil Vlaamsche reus Byna iedere Zeeunt houdt kippenof fokt konijnen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 3