Zeeuwsche Omroep No. 32 VRIJDAG 8 JANUARI 1932 839 Hallo, halloI hier is de persdienst van den officiee- len Zeeuwschen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten is geoorloofd. Men meldt ons uit Middelburg, dat de nieuwe pro vinciale almanak v erl uch t zal zijn door de herden king van bekende mannen In Zeeland. Wil vinden dat men altijd zoo min mogelijk van lucht moet spreken, wanneer men begint bij het onderwerp.eigen roem Uit Ierseke seinde men ons, dat bij een inwoner eenige konijnen gestolen zijn. Het is der politie wel gelukt, de konijnen, maar nog niet de dieven te vin den. Het vangen van konijnen is ook in bedoelde gemeente gemakkelijker dan het grijpen van dieven. Te Kloetinge is van de rommelpotmuziek een ge luidsfilm gemaakt met de bedoeling deze binnenkort in de voornaamste bioscopen van ons land te ver- toonen. De maatschappij tot voorkoming van zenuw aandoeningen heeft ons verzocht het publiek alvast te waarschuwen. Men meldt ons uit Breskens, dat de plaatselijke zangvereeniging zingend afscheid heeft genomen van haar beminden directeur. Wat zou het leven veel prettiger worden, wanneer ieder vaderlander bij het vertrek van zijn dierbaren en kennissen de gewoonte van de Breskensche zangvogels overnam! Een boer te Dreischor is officieel geverbaliseerd wegens dierenmishandeling. Hij had zijn haan gebruikt als vogelverschrikker en 't dier aan zijn poot vast gezet. Het geschrokken gemeentebestuur is nu van plan, ook het haantje van den toren te laten halen. De gemeenteraad van Wolfaartsdijk heeft het gebruik van klapstoeltjes in de autobussen weer toegestaan. De vroede vaderen zijn thans zeker op de hoogte met de werking van de verraderlijke dingen, waar je zoo onverwachts naast zit. Te Aardenburg is 's morgens vroeg bij iemand f600 gestolen; des avonds vond het slachtoffer zijn geld echter weer in de brievenbus terug, 'n Gelukkig land waar 't geweten der dieven tegen den nacht ontwaakt. Onze correspondent te Breskens seint ons, dat de directie van de suikergoedfabriek tot den bitteren maatregel van loonsverlaging moest overgaan 't Is niettemin een fortuintje, dat in dit geval de middelen tot verzoeting als 't ware voor 't grijoen liggen. Een veearts heeft te Zuidzande twee personen ge verbaliseerd, die hun varken niet in een officieel slachthuis, maar op hun eigen houtje om zeep ge bracht hadden. De Middelburgsche rechtbank wilde echter niet tot vervolging overgaan. Hulde aan onze Justitie, die terecht meent, dat men tegenover zwijnen niet zooveel complimenten behoeft te gebruiker- Tot de volgende week, dames en heeren! Aan het wekel'yksche werk. *^Het mooie oude Raadhuis van Sluis, dat vooral ook in den zomer veler belang stelling trekt, als vele vreem delingen Sluis bezoeken. Op de pluimveetentoonstelling te Middelburg, die aldaar van 2427 December werd ge houden, trok ook de inzending van den heer Jde Vos uit Zaamslag, bestaande uit een fraaie collectie op gezette dieren, de al- gemeene aandacht. Foto van n gedeel te van dezen stand. Foto van 't officieele afscheid van den heer van der Welle als leer aar van de Christelijke Kweekschool te Middelburg.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 7