San José-Costa Rica. Een der nele fraaie, handbeschilderde ossentvagens the iloor hel landnolk morden gebruikt. bliek Costa Rica gaan wij aan land. Plaatsruimte belet mij u nog uitvoerig van deze staten en van hun heerlijke landstreken te ver tellen. «aar de foto's spreken voor zichzelf. Dit gedeelte van Amerika behoort ongetwijfeld tot de schoon ste oorden der wereld. Het kan niet iedereen gegeven zijn de „West" te bezoeken, maar ik durf vertrouwen dat de lezer door mijn korte reisbeschrijvingen en meer nog door mijn fotocollectie in dit blad gepubliceerd, een goeden totaal-indruk heeft gekregen van de landen, door den genialen Chris- toffel Colombus voor het eerst betreden. VAN AGTMAAL. VRIJDAG 15 JANUARI lie rotsachtige kust nan Costa Rica. negers, die het grootste gedeelte der bevolking van Cristobal vormen, mogen bijvoorbeeld alleen door de achterdeur de winkels binnenkomen. Maar de hospitalen, regeeringsge- bouwen, wegenaanleg zijn grandioos. Evenzoo de bewaking van de zgn. „Canal-Zóne". Minstens honderd militaire vliegtuigen zijn hier bijeengebracht, de for ten zijn van het modernste geschut voorzien, bom- en tor- pedo-werkplaatsen zijn er een half dozijn. Neen, aan de be waking van de uitgangen van het kanaal ontbreekt werkelijk niets. De sluiswerken maken een geweldigen indruk. De schepen worden door drie achter el kander gelegen sluizen 30 Meter boven den zeespiegel gebracht. De daarvoor benoodigde tijd bedraagt nog geen 15 minuten. Het schip krijgt aan iedere zijde drie door batterijen gedreven lokomotiefjes, die als „trek paard" dienst doen. De sluis deuren worden vanuit een cen traal gebouw geopend en ge- Aan ile kaïleniuren' nan tie stad Panama. sloten. Alles geschiedt zonder geschreeuwbeve len worden gegeven door middel van belsignalen. Het water voor de slui zen wordt verkregen door afdamming van een in de nabijheid stroomende ri vier. Wat denkt u, dat zoo'n doorvaart kost Het tarief is 1.20 dollar per ton zoodat voor ons schip maar eventjes 15000 dollar moet worden neer geteld De lengte van het ge- heele kanaal is 72 k.m., waarover wij acht uur varen. In Panama bezoeken wij nog enkele kleinere plaatsen ook in de repu-

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 13