VROUWF.NI .F.VF.N Zwarte jap*m met gar neering nan gevlochten georgette in /wart en groen. 884 VRIJDAG 15 JANUARI 1932 Het tuemiH' btoemcmnofjc met bijbehortrerul hoetlje.met nntte Varma-niooltjes. Japon nan /.mart crêpe satin, met een nieum taille-arrangement en ajour-naaisels ter garneering Zelfs bij de mantels, welke tegenwoordig meer gar neering krijgen dan ooit, werkt men met kleuren. Men neemt 'n echarpe van sterk contrasteerende kleur, ofwel revers, ofwel biais. Ook panter- en luipaardvellen worden veel voor garneeringen aangewend, soms in samenstellingmet Ieder. Voor lingerie wordt buitengewoon veel handwerk in allerlei vorm gebruikt. Men beweert zelfs, dat in het komende jaar alle machinewerk op dit gebied door nijvere bekwame handen zal worden verdrongen. Ook pullovers, vesten, sjaals en mutsen van sierlijk handwerk komen weer echt in eere, zoodat velen onzer de gelégenheid zullen krijgen, op dit gebied haar kun nen te toonen. Madame Agnes maakt voor haar nieuwe modellen veel gebruik van bloemen-arrangementen. Zij is de uit vindster van de bloemenmof, zooals wc er hierbij een in beeld geven met het bijbehoorende hoedje. De mof bestaat uit witte Parma-viooltjes. Ook de cache-peigne van het bijbehoorende hoedje een model van Jeanne Loew bestaat uit dezelfde bloemen. Voorloopig zullen dergelijke modellen vooral aan de Rivièra gedragen worden. De sierlijke zwarte japon van onze derde afbeelding, ontworpen door het modehuis Kuschnitzky <S Oerst, heeft de allernieuwste garneering van gevlochten geor gette zwart met groen, zoowel langs de halsuitsnijding als bij de wijde, bij den pols samengevatte mouwen. PAULA DEROSE. Tot Je allernieuwste snufjes op 't gebied van bontmantels behoorende korte.nauwsluiter.de jasjes, welke vaak niet verder dan de taille reiken. Het hierbij afgebeelde modelletje is, evenals het barethoedje en de kleine ronde rnof, vervaardigd van Mahonikleurig astrakan. Een breede peau de suède ceintuur geeft het geheel een aardig sportief cachet. De èarneerinè speelt een groote rol bij de nieuwe voorjaarsmodes Ja, de garneering van onze japonnen, hoeden en mantels zal in het komende voorjaar 'n groote rol spelen. Het is voorloopig gedaan met de eenvoudig gewerkte japonnen, waarvan het mate riaal de hoofdzaak uitmaakte. Voor halsuitsnijdingen is de V-vorm de meest gewilde, hetzij hij door revers van afstekende lichte kleur, door 'n fichu, ofwel door 'n draperie-effect van de ja pon zelf wordt verkregen. Ook kleine écharpes van fijn handwerk en gilets van afstekende kleur moeten zich leenen tot het verkrijgen van de gewenschte lijn. Zeer vaak herhaalt zich de garneering van de taille bij de mouwen, welke soms zoo wijd zijn als die van 'n kloosterhabijt en soms nauw den pols omspannen. Er zijn pofmouwen in allerlei vorm, ofwel versierd met handwerk, ofwel van 'n afstekende kleur georgette, er zijn knoop- garneeringen, alleraardigste garneeringen bij de sluiting aan den pols en er is de epa ulet t en-garneering. Van zulk een epauletten-garneering geeft onze eerste foto een voorbeeld. De hier afgebeelde japon werd door het modehuis Courtot ontworpen in zwart crêpe satin. De 'taille is op moderne wijze gedrapeerd, terwijl ook de ineen gewonden ceintuur een der nieuwste modesnufjes weer geeft. De garneering bestaat verder uit ajour-naaïsels, welke entre-deux vormen. Er wordt veel dergelijk fijn handwerk voor garnee ringen aangewend ook franje en plissé's, gevlochten georgette, pelerine-garnituren, groote witte piqué-revers bij zwart wollen stof, enzoovoort. Sommige Parijsche modehuizen lanceeren eigenaardige kleuren-contrasten. Clair Soeurs, bijvoorbeeld, toont een groote voorliefde voor tomatenrood met groen,anderen fre- quenteeren tomatenrood met beige, of zwart met helgroen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 20