No. 33 VRIJDAG 15 JANUARI 1932 891 Een belangrijke wedstrijd in de Zuidelijke le klasse. Kiekje uit de ontmoeting tussehen P.S. V. en N.A.C.te Eindhoven, welke de kampioemnenschen met 3-2 wonnen. Voor het doel der thuisclub. Het voetbalspel is een zeer aantrekkelijk spel, waarbij het niet zoo zeer aankomt op een juiste toepassing van de regels welke de voetbal theo reticus ons gegeven heeft, als wel op het tegenover elkander staan van twee gelijkwaardige of althans twee ongeveer gelijkwaardige ploegen. Een wed strijd, waarin wij te zien zouden krijgen één elftal, dat bijna volmaakt spel toonde en één team, dat de kunst van het voetbalspel nog niet verstond, zou niet erg amusant zijn. Wanneer men zich zetten zou aan de bestudee ring van de theorie van het voetbalspel en daarna gewapend met een behoorlijke dosis theoretische kennis naar het voetbalveld stappen en met de gedachte daar den speler deze theorie in de prak tijk te zien toepassen, ongetwijfeld zou men ont goocheld terugkeeren. Toevallig kregen wij Zater dag in handen het door den heer Groothof samen gestelde boek getiteld „Voetbal" en wanneer we dan Zondag eens hadden willen nagaan wat de elftallen van Middelburg en T.S.C. nog moesten leeren om te kunnen voldoen aan hetgeen volgens dit werk noodig is om een goed voetballer te zijn, er zou weinig goeds aan dezen wedstrijd overblij ven. Ondanks dat echter was het bij oogenblikken een spannende ontmoeting, waarin wel eens aardige staaltjes van voetbalsport vertoond werden. De oorzaak was ook weer. dat beide elftallen elkaar niet veel toegaven en beide om het hardst werkten. De overwinning, welke Middelburg tenslotte be haalde, was o.i. wel verdiend, hoewel een uitslag van 31 op het randje van geflatteerd is. Het ont breken van een goed schutter in de T.S.C.-voor- hoede heeft er toe meegewerkt, dat de uitslag Middelburg klopt F.S.C. met 31. Spel moment uit deze ontmoeting. Een nergeef- sche aaiwal op het Oosterhoutsche doet. Weer een stapje nader tot het kam pioenschap. Middelburg won Zondag met 31 nan F.S.C. Kiekje uit deze match. De F.S.C.-doelman redt. niet een hoogere score voor deze ploeg te zien geeft. Er zijn in dezen wedstrijd en dat vooral vóór de rust, oogenblikken ge weest, dat de Brabantsche club het den Middelburgers erg lastig maakte en slechts het hechte verdedigen van de Zeeuwsche backs erger voor kwam. Wanneer de rechts buiten van de gasten de ballen, De Doelbalmedstrijd MiddelburgF.S.C. Nog een spelmoment uil deze match. die hem goed werden toegespeeld door de midden spelers, eens wat vlugger had afgegeven, zou het spelbeeld hierdoor gewijzigd zijn geworden en zeker niet ten voordeele van Middelburg. Tussehen beide middenlinies lag een groot verschil in capaciteit een vergelijking hiervan zou zeer zeker in het voor deel van de T.S.C.'ers uitvallen. Na de rust was dit deel van Middelburg's elftal heel wat beter ingespeeld, zij het ook dat slechts bij oogenblikken hun betere spel tot uiting kwam. In die momenten was het echter, dat T.S.C. totaal niets te vertellen had en zich slechts op verdedigen toe te leggen. Dit werk ging den Brabantschen backs niet slecht af en vooral de rechtsback onderscheidde zich hierbij. Eén vraag kwam bij ons op, en wel of de heeren misschien in een korfbalteam uitkomen, want tot tweemaal toe kreeg Middelburg een strafschop te nemen. We komen nu tot het elftal der gast- heeren en helaas we kunnen niet zoo heel veel moed hebben op eventueel te spelen promotie wedstrijden. Het vertoonde spel is niet van dien aard om voor de toekomst groote verwachtingen te koesteren, al is de voorsprong op de naaste concurrente ook tamelijk groot. Als eventueel één der protesten mocht gewonnen worden, staat de kans op het kampioenschap heel goed, doch dat is niet het eenige doel. En om Zeeland aan den eersten le-klasser te helpen, dat gelooven wij niet, dat dit den Middelburgers dit jaar zal lukken. Het zou alleen mogelijk zijn, wanneer een deel van het elftal en wel het belangrijkste eens beter den goeden toon te pak ken kreeg. Enkele oogen blikken was die er in den laatsten wedstrijd en toen ging het op slag veel beter. Hoe kan het anders met een voorhoede, die is samengesteld uit goede spelers en een achter hoedevan de kwaliteit als de Middelburgsche? Toch is het moeilijk aan te geven, welke fouten aan de halflinie te verbeteren zijn, daar zij is samenge steld uit spelers, die indi vidueel tot goede dingen in staat moeten worden geacht. Aandacht besteden aan plaatsen en aan geven van de ballen is wel één van de eerste eischen en vooral niet alleen afbreken, wat de tegenstander opbouwde, doch zelf helpen opbouwen voor eigen voorhoede. Het laatste, de aanvallende taak, ver staat de middenlinie op het oogenblik, dat moeten wij erkennen, wel beter dan in den aanvang van het seizoen. Intusschen heeft het bij oogenblikken aan spannende momenten in dezen, door scheids rechter Metz rustig en goed geleiden, wedstrijd niet ontbroken.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 27