Zeeuwsche Omroep Pier kwam in de straete tegen d'ouwste zeune van Merien En 'urn zee: wk mieter, kerel, 'k joe nie's mee 'ezien 't Kan wè wezen, zee den aarren Lae 'k 's kieke, 'oe zit dat Net, ik weet het, 'k s bienae, 'k dienke voe 'n jaer of wat, 'k 's bienae, za 'k mae zegge, een segare van je g'ad. Net, zee Pier, zó za 't dan wezen, J'ei goei 'essens in je bol En ik mó d'r nog an dienke, da da toch mae weinig schol I Tot de volgende week, dames en heeren! Hallo, hallo! hier is de persdienst van den officiee- len Zeeuwschen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten is geoorloofd. Men meldt ons uit 's Heerenhoek, dat voor veel publiek een lezing over aardappelziekten is gehouden, welke door zeer mooie lichtbeelden werd verduidelijkt. Een aardappel is, in tegenstelling met zijn verbouwers en gebruikers, bepaald mooier in zieke dan tijdens gezonde dagen. Te Ierseke, zoo schrijft onze correspondent, heeft de storm leelijk huisgehouden. O.a. is op de groenten- kweekerij „Jacoba" een groote schoorsteen omver- geslagen. „Jacoba" zal wel hoogst verbolgen zijn op den brutalen wind, die zich verstoutte om roet in het eten te gooien. Uit Goes seint men ons, dat het 12Vs-jarig bestaans- jubiié van den Raad van Arbeid niet gevierd is geworden. Zeker met het oog op de groote werk loosheid! Te Oud-Vosmeer is voor de leden van den Vrijwil- ligen Landstorm vorige week een film vertoond. Ten gevolge van den hevigen wind was de opkomst weinig bevredigend. Foei! foei! Landstormers van het echte kaliber dienden zelfs niet van een orkaan vervaard te zijn Men schreef ons uit Breskens, dat een tot nog toe onbekende dader zich door een valschen sleutel toe gang verschaft heeft tot een winkel en daar f70.— uit de lade gehaald heeft. Nu snoodaards reeds in staat blijken om via sleutel en sleutelgat de huizen binnen te dringen, mag men de propaganda voor de slanke lijn wel spoedig verbieden Een begin van brand, veroorzaakt door de vetpan, die te vuur stond in de burgemeesterlijke woning te Wolfaartsdijk, is door den vroeden vader persoonlijk gebluscht. Hulde aan het gezag, dat ook het vuur onder de knie weet te krijgen! De autobus tusschen Vlake en Wemeldinge is tijdens den storm in een sloot gewaaid. De luchtvaartcomité's in Zeeland overwegen de mogelijkheid om den chauf feur een vliegbrevet uit te reiken. VRIJDAG 15 JANUARI 1932 871 Onder de gemeente Philippine heeft een Rijks-ambte naar in een boomgaard tien vaten benzine begraven gevonden en in beslag genomen. Tegenwoordig zijn de tijden zoo veranderd, dat appeltjes voor den dorst zelfs in een boomgaard niet meer kunnen tieren. No. 44 De kerk te Hulst in de steigers we gens de restauratie. De nieuwe ferry boot Prin ses Juliana" is thans in Zeeland gearriveerd. In Fe bruari zal ze waarschijn lijk op de lijn Vlissingen- Breskens in gebruik worden genomen. Hoe de storm te Middelburg huis hield. Door den heoigen storm van Woensdag 6 Januari stortte te Middelburg een pakhuis gedeeltelijk in, dat ook nog een stuk van de daarnaast staande bakkerij mee nam. Foto oan het beschadigde pakhuis. Het ingestorte dak met het wegge slagen platte dak voor de bakkerij.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 7