34 ben niet de bok van bet Stock-biet! No. 34 „Ik bedoel," zei sir James wat vaster, „dat ik hem graag eens zou spreken over mijneh jicht." Als een anarchist een karrevracht nitrogly cerine had laten vallen op het kale hoofd van dokter Green Sanders, had die niet erger kunnen schrikken. „Poeh!" smaalde hij. „Uw jicht Hij verliet het huis om er nooit weer te keeren. En onderwijl zat Charles Bullwart in het groote huis van Mortimer, en las de „Verhandeling over Beenbreuken" en „Eenige onderzoekingen naar de Ontwikkeling van Trypanosomiasis", die hij als ontspanningslectuur had meegenomen. Toen de week om was, kwam hij laat in den avond in Saxmon, en hij vond den kruier, die hem met zijn bagage hielp, erg eerbiedig. Toen hij thuis kwam, vond hij op het tafeltje in de hall een heelen stapel brieven. Maisie kwam de trap afgehold. ,,'t Gaat prachtig 1" riep ze. „Je krijgt een reuzenpractijk. O Charles, ik ben zoo dol „Wat is er gebeurd vroeg dr. Charles, „is Green Sanders dood „Die ligt er uit," riep Gould Mor timer van het bovenportaaltje. „Ze liggen er allemaal uit. Jij bent de eerste medicijnman van Saxmon. Kom, oudje, verf de wigwam rood De jonge dokter zag zoo goed hij kon (met één arm) zijn correspon dentie in. „Ik snap 't niet, ze willen me allemaal hebbeneen invi tatie van sir James Colbroke ook „Kom maar eerst boven, en steek een sigaar op," zei Gould. Maar het duurde minuten, voor de jonge dokter met groote snelheid de trap opkwam, en het blozende meisje, haar haar gladstrijkend, langzamer achter hem aan. Charles liep door naar zijn slaap kamer de beide anderen wachtten, en wisselden blikken, tot zij de' voetstappen even snel terug hoorden komen. Charles Bullwart was zeer opgewonden, toen hij het salon binnenkwam. „Mort," zei hij, „ik ben bestolen „Bestolen riepen de twee tegelijk. „Er is iemand op mijn kamer ge weest," zei de jonge dokter snel, „en ze hebben al mijn kostbaarheden mee genomen, behalve jouw portret, lieve ling. Ze zijn tenminste nog zoo fat soenlijk geweest, dat te laten staan." „Wat is er weg vroeg Mort, merkwaardig kalm. „Dat weet ik zoo gauw niet," zei Charles, met een bezorgd gezicht, „in ieder geval een doosje met dé orde van Isabella de Katholieke, van den koning gekregen, toen hij van Vigo naar Malaga is gevaren en een portret van den kroonprins, met hand- teekening de orde van St. Stephanie, die ik van groothertog Basil heb gekregen, toen hij naar lndië ging en nog 'n paar dingeti Gould Mortimer nam de sigaar uit zijn mond. „Ik heb den diefstal 't eerste ont dekt," zei hij plechtig. „Dacht je, dat iemand hier den boel bestelen kon, zonder dat ik 't wist Ik ben de schurken op 't spoor, meneer. Ik heb niijn zware artillerie tegen de roovers 'n 't veld gebracht." Hij stond op, ging naar een kast, trok een lade open en haalde er een bedrukt papier uit. Dr. Charles Bull wart was het eenige levende wezen in Saxmon, dat 't niet gezien had. Het luidde VRIJDAG 22 JANUARI 1932 De hieronder genoemde voorwerpen zijn of in den trein blijven liggen tusschen Londen en Sax mon, of ontvreemd uit de woning van dr. Charles Bullwart, de Wilgen, Saxmon 1- De medaille en het lint van de Orde van Isabella de Katholieke, waarin gegraveerd „Van Alfonso aan Charles Bullwart, ter herinnering aan aangename relatie." 2. Geteekend portret van den kroonprins van Midden-Europa, geteekend„Wilhelm, Kron- prinz." 3. De Orde van St. Stephanie en ingelijst por tret van groothertog Basil, met inschrift „Dui zendmaal dank, Basil." 4. Foto's groep (in gouden lijst) van dr. Bullwart, den prins van Asturië, den eersten lord van Admiraliteit, den kroonprins van Midden- Europa en groothertogin Maria. 5. De koopacte van De Wilgen. Inlichtingen, welke leiden kunnen tot terugver- krijging van genoemde voorwerpen, bij de politie 911 of bij dr. Charles Bullwart, die bovenvermelde be looning zal uitbetalen. De dokter las en las nog eens, met de hand aan 't voorhoofd. ,,'t Is al in orde," zei Gould. „Een zak, waar die heiligdommen inzaten is vanavond door een onbe kende bezorgd." „Maarik snap 't niet," zei de dokter. „Die dingen waren natuurlijk van mij, en ik ben blij, dat ik ze terugheb maar de koopacte van dit huis? Ik heb 't alleen maar gehuurd." Mort lachte tegen zijn zuster. „Da's ook in orde," zei hij luchtig. „Die koop acte is mijn huwelijkscadeau." Dr. Charles Bullwart keek eerst naar het biljet, toen naar den stapel correspondentie, en langzaam werd het licht. „Wie van jullie was de dief?" vroeg hij. Het meisje lachte. „Dat is een geheim," zei ze, „ik heb alleen de bekendmaking opgesteld." 50 BELOONING Verloren of Gesloten ÉÊt

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 15