SPORT m ZEEUWSCHE niettemin^ 54-over -I No. 34 VRIJDAG 22 JANUARI 1932 I je oerdediging nan Terneuzen is op hare hoedebij een aanual der gasten. Spelmoment uit demalch Terneuzen-R.B.C. op Zondag j.l. De strijd om den bal in den wedstrijd Terrieuzen - R.B.C. welke met 5-4 door de Zeeuwen werd gewonnen. mid-voor viel zoowel in solo-spel als in spelver- deeling in dezen aanval op. Ook de middenlinie van R.B.C. verrichtte haar taak naar behooren, al was dit dan ook niet zoo zeer uit eigen beweging, dan wel tengevolge van het feit, dat de beide prima spelende backs de heele zaak naar voren drongen. Dit was ook oor zaak, dat Terneuzen na de rust een heele poos als het ware is ingesloten geweest en zich eerst kort voor 't einde kon loswerken om 't winnende puntje te scoren. In deze zeer moeilijke periode lieten de beide backs der Zeeuwen zich van hun besten kant zien, terwijl de halfspelers toen in de verdediging een belangrijke rol speelden. Alles bij elkaar genomen heeft deze wedstrijd ons geleerd, dat Terneuzen de tweede klasse rou tine aardig te pakken heeft. Zij mogen dan ook al eens struikelen op de Brabantsche gronden, toch is het een ploeg, waar men niet meer te licht over denken mag. Het is voor iederen 2e klasser een gevaarlijke tegenstander en daarop mogen wij, Zeeuwen, trotsch zijn. De ooetbalwedstrijd Terneuzen-R.B.C. Een aardig spelmoment uit dezen doel- puntenr'tjken wedstrijd te Terneuzen. ie bij denjongsten Zeeuwschentweede klasse1" Terneuzen op bezoek moet om hem op het groene veld te bestrijden, denke niet daar een gemakkelijke taak te hebben. De Terneu- zenaren hebben een ploeg, waar geducht rekening mee gehouden dient te worden. Men zij ervan verzekerd een elftal tegenover zich te krijgen, dat van begin tot einde vecht voor een overwinning' althans voor een zoo eervol mogelijk resultaat. Welke club zal het gelukken den Zeeuwsch- Vlamingen een nederlaag op eigen terrein toe te brengen Zondag j.l. in den wedstrijd tegen R.B.C. zag het er met de rust naar uit, dat dit den Bra banders zou gelukken. Hun 42 voorsprong gaf daartoe alle aanleiding, doch de Zeeuwen bewezen door den tegenslag voor half-time lang niet ont moedigd te zijn. Terneuzen was voor de rust lang niet de mindere geweest, integendeel, haar spel was o.i. toen beter dan na de rust. In de tweede helft werd een 42 achterstand omgezet in een winning. En dat, zooals gezegd, minder goed spelend dan in de eerste helft. Dit bewijst vol doende, dat het den Terneuzenaren voor de rust niet erg „mee zat". Zij waren ongelukkig met schieten, terwijl de R.B.C.-backs niet onfor tuinlijk verdedigden. De Terneuzen-midden- linic opende het spel soms zeer goed en was voldoen de stuwkracht voor den aanval. Haar beide vleu gel-spelers hadden echter niet voldoende capacitei ten om van de haar ge boden fraaie kansen tot voorzetten een goed ge- bruiktemaken. De rechts buiten was hierin wel wat gelukkiger dan zijn col lega aan de linkerzijde. In den rechtsbinnen heeft Terneuzen een soort „kanon" gevonden, die met z'n geweldige schoten nog menigen keeper zal Terneuzen klopt R.B.C. met 5-4. Het eerste doelpunt der Brabanters. Via den Zeeuwschen doelman belandt de bal in het netwerk. verrassen. Wanneer we hiernaast de R.B.C.-voorhoede beschouwen, kunnen wij zeggen, dat de beide linies elkaar in vlugheid niet veel toegeven, al valt de vergelijking wel eenigszins in 't voordeel der Brabanders uit. Vaak werd hier, om succes te kunnen bereiken, het spel veel te kort gehouden. De

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 27