898 VRIJDAG 22 JANUARI 1932 No. 34 fjosjeslosjes, losjes. Vliegen doen de klosjes Van den oenen kant naar den anderen kant. Sluis is ook interessant door de Kant bomerksl ersschool Het Noord-Westelijk deel van Zeeuwsch- Vlaanderen heeft zoo iets droomerigs, dat het eigenlijk weer sterk afwijkt van het overig deel. Wellicht komt dit door de sfeer, die de oude plaatsen Sluis en St. Anna ter Muiden eigen is Maar ook de overige steden en dorpen, zooals Breskens, Aan hel spin wiel of liever bij hel apparaat, waarmee de kanI werksters nan Sluis de klosjes op winden. Groede, Cadzand, hebben daarvan ietsalleen het levendige Oostburg maakt een uitzondering. Sluis heeft een ongewoon karakter. Vooral komt dit door de vele oude gebouwen, of wat daarvan bewaard is gebleven. Dikwijls is dat niet veel, zoo b.v. van het kasteel. Dit was vroeger het verblijf van de gouverneurs van StaatsVlaanderen d.w.z. een gedeelte ervan in lateren tijd. Want oorspronkelijk was het een der Bourgondische kasteelen, in 1385 gebouwd door Philips den Koenen, bestemd ter verdediging, en speciaal tegen 'n Engel- schen inval gebouwd. Veel oorlogen heeft het meegemaakt. Later werd het voor een der gewichtigste grensvestingen der re publiek gehouden. In de vier eeuwen, dat het be staan heeft, moest het natuurlijk veel veranderin gen ondergaan vooral door de steeds zich wijzi gende strijdmethoden. In het jaar 1794 werd Sluis door de Franschen vier weken lang beschoten. Het kasteel had daar- Sinl Anna Ier Minden bezit nog altijd zijn prach- ligen ouden toren en sterft steeds verder af.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 2