a 11 m No. 34 van echter weinig te lijden. Maar toch werd het in hetzelfde jaar afgebroken, voor zoover dit mogelijk was. Eerst in het jaar 1820 verdween het laatste steen- werk, en bleef slechts datgene, wat we er nu nog vinden. Sluis is ook interessant door de kant- bewerkstersschool. Hier wordt, en niet minder fraai dan aan de overzijde der grens, de mooie kant geklost, die een wereldbcroemden naam heeft. En terecht. Het is een leuk gezicht, de kantwerksters bezig te zien aan hun werk, en het ge- klik-klak der rustelooze spoelen te hooren. Voor Sluis is deze industrie zonder twijfel van belang. Tegenstellingen zijn er overigens in dit deel van Zeeland genoeg Daar ligt Breskens, de ondernemende gemeente, die de teekenen des tijds heeft verstaan, en zichzelf omtooverde tot een bad plaats waarvan, in verband met den slechten tijd wellicht dit jaar nog niet veel profijt is getrokken, maar die onte genzeglijk in de toe komst rendceren zal. We zagen er veel ver anderingen en verbe teringen, en legden een en ander voor zoover dit buiten het seizoen mogelijk was op de gevoelige plaat vast. Sint Anna ter Muiden, dat de eer heeft, de meest Wes telijk gelegen gemeen te van ons land te zijn, bezit nog altijd zijn prachtigen toren, die een groote attractie vormt. Alles te zamen ge nomen, bezit dit deel van Zeeland de voor- Tegenslellingen zijn er oneri- gens in (lit deel nail Zeeland genoeg... Oud en nieum raken elkaar in de onderne mende gemeente Breskens. VRIJDAG 22 JANUARI 1932 899 liet Noord- Westelijk deel nan Zeeumsch- I lan ik leren heeft 'zoo iets droomerigs ISl. Anna Ier Muiden) alleen hel lenenilige Oostburg maakt een uitzondering. waarden, om zich in een druk vreem- delingenbezoek te kunnen verheugen. De bloembollen cultuur zal daartoe ook ongetwijfeld bijdragen. Blijft er nog één kwestie De verbindingen. Ten aanzien van den veerdienst valt niets bijzon ders op te merken. Wel echter zouden we nog eens in een lange jere miade over het trammetje willen vervallen,ware het niet, dat dit reeds zoo dikwijls is gebeurd. En dat verveelt, nietwaar Maar dat het tram metje de Zeeuwsch-Vlamingen nog niet méér verveelt, begrijp ik niet 1 Goede verbindingen vormen toch een eerste voorwaarde voor economische ontwikkeling. Om van het gemak, dat een behoorlijke verbinding voor den toerist vormt, maar niet te spreken. Maar misschien brengt 1932 in dit opzicht iets goeds? We hopen het van harte. Eenerzijds om dat het ons gaat vervelen, altijd op hetzelfde aam beeld te hameren, maar anderzijds en dit voor al omdat we het Zeeuwsch-Vlaamsche land alle goeds toewenschen 1 Breskens herleeft, ook door z'n pittigen niewobowu. hmH

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 3