IPP* Zeeuwsche Omroep No- 34 VRIJDAG 22 JANUARI 1932 903 Zwaar merk. Te Middelburg werd de zmare baggermachine meer op het droge gebracht, nadat het baggermerk in de grachten mas voltooid. Onder belangstel ling oan het publiek arriveert het gevaarte in de Haanstraat, die nauwelijks breed genoeg is. Op de te Vrouwenpolder gehouden jaarvergadering van de varkensvereeniging achtten de aanwezige leden het noodig om voor ongevallen een speciaal spek- tarief vast te stellen. Gelukkig het land waar huis- en hofdieren zoo'n ontwikkeld gevoel van eigenwaarde blijken te bezitten. Hen ander zmaar merk zagen me te Goes, waar met S mannen krachten een boom van uit de Goe- sche grachten werd opgehaald. Hallo, hallo! hier is de persdienst van den officiee- len Zeeuwschen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten is geoorloofd. Men meldt ons uit Kortgene, dat de algemeene ver gadering van „Eendracht maakt macht" besloot, het muziekgezelschap om te zetten in een krachtig fan farekorps. Zelden ontvingen wij den laatsten tijd uit Zeeland een gunstiger bericht. Het bewijst immers, dat de verdrukte boerenstand eindelijk op adem begint te komen. Yrseke wordt geteisterd door een influenza-epide- mie. Onze correspondent deelt mede, dat de oester- loodsen ontvolkt en de scholen half vol zijn. Dat kinderen vatbaar zijn voor genoemde kwaal is ons bekend, doch dat oesters ook door de griep getrof fen kunnen worden, was ons waarlijk 'n nieuwtje. Men bericht ons uit Borsselen, dat een dorpeling aan de Justitie is overgeleverd wijl hij zijn vrouw met een sabel regeeren wilde. Borsselen wordt rijp voor een ontwapeningsconferentie Dat men van huwelijksbootjes complete oorlogsschepen maakt is heusch al te erg! Zomersche dagen in Janu ari. Het mooiezachte meer der laatste dagen lokte reeds de vroege lammeren naar buiten. Een foto van hel dartele goedje in een mei- de onder 's Gravenpolder. Wij vernamen uit Heinkenszand, dat het vertrouwen in de coöperatieve kolenvereeniging zich schitterend heeft hersteld. Inplaats van onrust kan er thans weer anthraciet gestookt worden. Te Schoondijke zal binnenkort de kampioen-wed strijd dammen gehouden worden. Nu „dijken en „dammen" tezamen komen, gelooven wij niet dat Zeeuwsch-Vlaanderen dit voorjaar voor watersnood behoeft te vreezen. Uit Middelburg telegrafeert men ons de officieele oprichting van een provinciaal Zeeuwsch luchtvaart- comité. Alle gewesten hebben elkaar gevondeu en het zal aan de volijverige bestuursleden niet liggen wan- ii er iedere provincie-genoot ze niet spoedig dagelijks /.•et vliegen. De Zeeuwsche Justitie heeft wederom een bankier ingerekend. Ons gerecht schijnt in het rekenen tegenwoordig sterker te zijn dan degenen wier vak het toch eigenlijk is! Te Sluis is proces-verbaal opgemaakt tegen twee arbeiders, die gingen stempelen, hoewel ze niet werk loos waren. Wij weten positief, dat deze gevallen zich in iedere Zeeuwsche gemeente voordoen. Wie dit niet gelooven wil, moet maar eens op de post beambten letten Hier is niets meer aanwezig. Tot de volgende week, dames en heeren! Zeldzaam jubileum. Te Nieum- land vierde het echtpaar Kodde zijn ()0-jarige echt vereeniging. Foto van het nog krasse echtpaar. Een nog zeldzamer jubileum vierde /te Sas van Gent (wijk Zandstraat) het echtpaar Calume, dat 65 jaar mas getrouwd op Zaterdag 16 Januari Als bizonderlieid morde vermeld, dat beide oudjes op een nakomelingschap van circa 170 kinderen, kleinkinderen en achterkleinkinderen kunnen neer zien. Een verrassing mas een tele grafische gelukmensch van 11. M. de Koningin, dien de man nog zonder bril aan zijn echt genoot e voorleest. De mot or veerboot „Prinses Juliana heeft Donderdag 14 Jan. van uit Vrlissin gen haar technischen proef tocht gevaren, maarbij het provin ciaal bestuur aanwezig was. Z. Exc. de Commissaris der Koningin en leden van Gedeputeerde Staten begeven zich aan boord van 7 schip.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 7