VROl IWF.NI FVFN Handwerk als Garneering 948 VRIJDAG 29 JANUARI 1932 No.' 35 Namiddagjapon van ztoarl crepe georgette met garneering van biais en fijne o/maaisels. Witte camelia's als corsage. neering, gevoegd bij de fijne plooitjes in de taille en de procieuse afwerking der vleugelmouwen, maakt deze namiddagjapon tot een kunststuk uit de modewereld. Behalve al dit tijdroovende naaiwerk heeft deze namiddagjapon enkel nog de garneering van een paar witte camelia's en van 'n uit 3 fluweelbanden samengestelde ceintuur. PAULA DEROSE. GEBREIDE ONDERJURK. In de beschrijving vande ge breide onderjurk in bet vorige nummer is een zetfout geslopen. Bij den lsten toer staat aangegeven:6 st. br. 4 st. afhalen dit moet zijn6 st. br., 1 st. afhalen, enz. Moffeil Opnieuw heeft „Vrouwe Mode" ons handmoffen voorgeschreven. Charmante kleine mofjes, waarin zich een spe ciaal hoekje voor huissleutel, zakdoek en poeder- doosje bevindt. Of de mof ondanks dit groote voordeel, opgang zal maken, is echter zeer te betwijfelen. Voor de moderne vrouw, die ae vrijheid van haar beide handen op prijs stelt, is de mof, hoe aardig en kostbaar deze op zich zelf mag zijn, niet anders dan een last. Een last die men wij weten 't van vroeger overal laat liggen MARGUERITE. Witte blouse met liulgaarsch kruissteek-bor duursel. Toc\ue van kleine remde bloemen overigens eenvoudige japonnetjes of blouses. Ook op zeer fijne stoffen, als voile, georgette of crêpe de chine behoeft dit werk geen moeilijkheden op te leveren. Men rijgt dan eenvoudig 'n reep gewoon stramien op de plaats waar men bor duren wil en werkt het kruiswerkpatroon over dat stramien heen. Is men klaar, dan worden de draden van het stramien uitgetrokken en het borduursel staat, in fraai gelijke kruissteken, op den ondergrond. Tusschen twee haakjes: men moet er bij kruissteken steeds op letten, dat alle onderdraden naar één kant gewerkt worden, zoodat ook alle bovendraden die daar kruiswegs overheen liggen, alle één richting krijgen. Ook de sierlijke toque, welke op onze foto bij de geborduurde blouse wo>-dt gedragen, heeft nijvere handen werk te over gegeven. Zij is geheel en al samengesteld uit kleine roode bloemen, en ont worpen door het modehuis Tina Bosco. Van 'n geheel ander genre is het hoedje onzer tweede afbeelding van het modehuis Danielle. ie handig is met de naald, zal daar nu, mis schien meer dan ooit, haar voordeel mee kunnen doen, want bij de nieuw ont worpen modellen wordt buitengewoon veel hand werk toegepast. Wat betreft lingerie is dat natuurlijk geen nieuw tje. Met de hand bewerkt ondergoed is altijd waar devoller geweest dan dat waarbij enkel machines werden gebruikt voor ajours en borduursels en zal dat dan ook altijd blijven. Nu is het ajour werken met de hand zóó tijdroovend en vergt het zóó veel van ons geduld, dat de meesten onzer dit als handwerk geheel uitschakelen. Maar 'n eenvoudig borduurseltje behoeft volstrekt niet zoo tijdroovend te wezen, terwijl ook applicatie-werk, in licht afstekende tint, buitengewoon veel vol doening geeft. En het instikken van fijne plooitjes gebeurt weliswaar machinaal, maar het maakt 'n heel verschil of we zulke plooitjes al dan niet accuraat en met smaak arrangeeren. Allerlei handwerk blijft echter bij de nieuwe modes niet enkel voor dessous gereserveerd. Juist nu ja ponnen en blouses meer en meer gegarneerd worden en men overal zoekt naar steeds weer andere ver sieringen, is het vrouwelijke hand werk als geheel van zelf weer in de gratie gekomen. Het spreekt wel vanzelf, dat daarbij herhaaldelijk oude motie ven te voorschijn komen en ouder- wetsche versieringen worden pas klaar gemaakt voor onzen nieuwen tijd. Het Bulgaarsche borduursel, bijvoorbeeld, op de hierbij afge beelde blouse kan men niet bepaald beschouwen als een nieuwigheid. Maar de toepassing van zulk borduursel op blouses en japonnen is nu weer een der eerste modesnufjes. De meeste dames zullen met dergelijk kruissteekborduursel gemakkelijk een mo dieus en verfijnd cachet kunnen geven aan Bruin strooien hoedje mei kleine fan- tasie-garneering. (lehaakte blouse. Eenvoudig modelletje van glan zend bruin stroo, heeft het enkel 'n kleurig ornamentje als versie ring. Zooals men ziet, speelt het haar hier, zooals bij de meeste moderne hoeden, 'n groote rol. Gelukkig dat er permanent wave bestaat 1 Hoe zouden we anders bij vochtig weer zóó onze lokken durven ten toon stellen? De foto gunt ons tevens nog 'n kijkje op 'n gehaakte blouse van een eenvoudig patroontje, dat stellig tot namaak zal aansporen, omdat het zoo buitengewoon goed voldoet. Het geheele patroon be staat, zooals men ziet, uit5 losse steken, 1 vaste st. midden in de 5 losse van den vorigen toer, 3 losse st., 1 vaste st. in denzelfden steek van den vorigen toer, en weer 5 losse enzoovoort heel gemak kelijk dus om na te maken. Bij de japon van onze derde afbeelding, een ontwerp van het modehuis Cécile Welly, is 't hand werk weer op een geheel andere manier toegepast. Deze namiddag japon van zwart georgette met de aardige schouderbedekking, waardoor half lange mouwtjes ge vormd worden, heeft de biais- garneering, waarvan bij de nieuw ontworpen modellen meer en meer wordt gebruik gemaakt. Deze gar-

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 16