ieeuintocfte fctii No. 35 VRIJDAG 29 JANUARI 1932 955 Goal! Hel 'n onhoudbaar schot mordt de doelman van Vlis singen II door één der Hans- meertsehe aanvallers gepasseerd in de K. N. V. B.-com- petitie. Goes had Dosko 2 op bezoek en kon het tegen de goedspelende Braban ders niet verder brengen dan een gelijk spel. Wij haddendit beter verwacht, doch het is niet te ont kennen, dat de Berge- naars een beteren dag hadden dan wij vroeger van hen zagen. Volgende week de groote match tusschen Vlissingen en Goes in Goes, waarin de Vlissingers hun kampioenschap kunnen halen. Aan Goes er voor te zorgen, dat zij het niet cadeau krijgen. Het zou niet de eerste maal zijn, dat een kampioenscandidaat in het zicht van de haven nog even aan den grond liep. Meer dan een oogen- blik uitstel zal het voor Vlissingen wel niet wor den, want van Zierikzee wordt in eigen home dan toch zeker gewonnen. De Zeeuwsche tweede klassers deden het weer minder goed in Breda, door zich met één puntje naar huis te laten sturen uit den wedstrijd tegen de cadetten, die heel dikwijls tegen de sterkste tegenstanders de beste resultaten halen. Middel burg staat thans ongeveer gelijk met Hero. Wie van de twee nu struikelt, kan de kampioensillu sies wel aan den kapstok hangen. Het is een zware race, wie zal haar winnen Wij wagen er ons niet aan, een voorspelling te doen, doch vragen ons af zullen de Zeeuwen zich toch weer gewonnen moeten geven Kom jongens, doet als Vlissingen, zet dè tanden op elkaar en helpt ons aan een twee den Walcherschen kampioen. Denkt aan 't Luctor et Emergo. Laat het een eervol trio zijn, Vlissingen, Middelburg en ja, wie zal het daar aan den overkant worden Axel of Hulst? Hansroeert deelt de punten met de Vlissingsche reserves. De Hansmeertsche ploeg. De reserves van Vlissingen, die in de le klasse A nog een redelijke kans op den kampioenstitel hebben. Spelmoment uit den wedstrijd Ilanstveerl Vlissingen 11. Een hoek schop op hel doel der thuisclub. Tegen de verwachting in heeft Vlissingen 2 een zwaren wedstrijd gehad tegen één van de jongste Zeeuwsche tweede klassers n.l. Hans- weert. De uitslag 33 liet zich in de rust nog niet voorspellen. Hansweert had met een 31 voor sprong zeker de beste kansen en dat zij zich de overwinning zou laten ontnemen, hadden ook wij niet gedacht. De Zuid-Bevelanders hadden een grooten voorsprong in de gesteldheid van het terrein. De zware klei, welke 's nachts vóór den wedstrijd bevroren was en door het fijne Januari zonnetje het veld in een glibberige massa deed verkeeren, was voor de Vlissingers een handicap en voor de mannen van Hansweert niet direct een onoverkomelijk bezwaar. Het was direct na den aanvang van den wedstrijd reeds te zien, dat de blauw-witte Hansweertploeg hierdoor een goede kans op de overwinning had. Tegenover een koel berekend technisch heel goed goed spel van de Vlissingsche ploeg zette Hansweert een tactiek op van trappen en ioopen. De rood-witten konden hierbij niet mee en moesten dan ook toezien, dat zoo nu en dan een Hansweertvoorwaarts op ge vaarlijke wijze hun doelverdediger naderde. Wanneer we de verschillende linies van de beide elftallen eens de revue moesten laten passeeren, zouden wij nu direct niet een onderdeel der elf tallen kunnen noemen, dat uitblonk. De linksback der vereeniging Hansweert zag, dat zijn mannen voor het Vlissingen-doel gevaarlijke momenten konden scheppen door het zich moeilijk kunnen verplaatsen der Vlissingen-verdediging en zette er alles op om den geheelen aanval met de midden linie naar voren te stuwen. Door zijn vaak sterk aanvallend spel gelukte het hem inderdaad in de aanvalszóne moeilijke, althans voor de Vlissingen- verdediging, situaties in het leven te roepen. De schoten, welke hij zelf enkele malen op den Vlissingen-keeper afzond, waren niet zon der gevaar. Zijn stoere buurman, de rechtsback, voelde zich op het zware terrein eveneens tamelijk goed thuis en heeft menigen Vlissingen-aanval gebroken. In het Vlissingen-elftal waren het juist de backs, die het meest met het kleiprobleem overhoop lagen. Dit was een niet te on derschatten nadeel, daar de Blauw-wit- ten naast een enthousiaste speelwijze de kunst van hard schieten opperbest ver stonden. Toch heeft tenslotte het tech nische betere spel der Vlissingers hen in staat gesteld een bijna verloren wedstrijd in een gelijk spel om te zetten. Het plaats innemen, spelverdeelen, het toespelen van den bal en het stoppen waren bij de rood-witte ploeg alleszins beter. Hansweert heeft op deze punten nog heel wat te leeren, al zouden wij niet graag zeggen, dat zij een onver- dienstelijken wedstrijd gespeeld hebben. Het ging er in dezen wedstrijd om, zich aan de omstandigheden aan te passen en dat deden zij ongetwijfeld beter dan Vlissingen. Voor vlug spel was het terrein niet geschikt en daarom kwam het spel der Vlissingen-aanvallers niet tot zijn recht. Er waren zeker eenige vlugge spelers in de voorhoede, die zich, profiteerend van hun slanke lijn, tamelijk vlug konden verplaatsen, doch juist de zwaarder gebouwden konden niet zoo goed mee. Een flinke training ge durende den zomer zal Hansweert goed doen en wij weten zeker, dat zij volgend jaar dan geen kwaad figuur zullen slaan Ajax' kamjHoenschap nog steeds geen feit. Nu meer ontnam H. V. V. in Den Haag den Ajn- ciden een punt. S/>elmoment uit den spannenden strijd te *s Gra- venliage. Aanval op 't H. V. V.-doel.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 23