Zeeuwsch Nieuws Zeeuwsche Omroep No. 35 VRIJDAG 29 JANUARI 1932 959 mmm Het 40-jarig ambtsjubileum van burgemeester I^eme van Nijenstein te 's Heer Arendskerke is op Donderdag 21 Januari op hartelijke mijze gevierd: onze foto geeft meer het oogenblik der oermelkoming voor hel Raadhuis. Burgemeester Leroe van Nijenstein po seert te midden van de feestcommissie. Hallo, hallo! hier is de persdienst van den officiee- len Zeeuwschen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten is geoorloofd. Men meldt ons uit 's Heer Arendskerke, dat de inwoners hun jubileerenden burgemeester een jubi- leumbank aanboden, die te Lewedorp geplaatst zal worden. Wij gelooven niet, dat na ai de ervaringen met de springende banken in Zeeland veel menschen van het zitje gebruik zullen durven maken. Uit Goes vernamen wij, dat het voor den burge meester in een raadszitting noodig bleek om, bij de kwestie van het sluiten der tabakszaken op Zondag, een der leden duidelijk te maken, dat een sigaar geen geneesmiddel is. IntegendeelWanneer iemand erg ziek is, hoort men hier vaak beweren.dat hij juist de sigaar is. Het provinciaal bestuur laat berichten, dat de premie op het dooden van zeehonden van drie op twee gulden is teruggebracht, 'n Prachtig voorbeeld van voortschrijdende dierenbescherming! Nu nog een ver bod voor het hengelen op walvisschen! Men seint ons uit Oostburg, dat op het Kantonge recht door een militante firma een demonstratie is gegeven met traangas en andere verdelgingsmiddelen. Met den kantonrechter waren eenige burgemeesters en veel politie-agenten en marechaussees aanwezig. Welke misdaden en gevaren dergelijke straffe voorbe reidingen rechtvaardigen is nog niet bekend. Men fluistert, dat een kwajongen onlangs een groene erwt tegen den hoed van een autoriteitje gemikt heeft. De Middelburgsche brandweer heeft met zulk suc ces 'n blusch-demonstratie bij het stadhuis gehouden, dat in een korte spanne tijds de ruiten gebroken wa ren en de boel blank stond. Wanneer de brandweer nog beter en actiever wordt, zal het zaak zijn om naast het crisiscomité 'n watersnood-ondersteunings fonds op te richten in onze hoofdstad. In den Middelburgschen raad heeft 'n vroede vader geklaagd over het werpen van rioolspecie op den Achtersingel en er op gewezen, dat de bestrating diep treurig is. Hoe zou je zelf wezen, wanneer je met rioolspecie begoten werd! Men schrijft ons uit Wolfaartsdijk, dat daar dezer dagen op den Veerweg een visch-auto in de sloot is geraakt. Geen persoonlijke ongelukken. De visch wordt wel vermist, maar men gelooft toch niet, dat die verdronken is Onze correspondent te Hoofdplaat seint ons, dat de prijs van het grof brood met twee cent is vermin derd en de prijs van het fijn brood slechts met één cent. Wat van hoogeren stand is, verlaagt zich niet zoo gemakkelijk Uit Viissingen bericht men ons, dat aan het stedelijk museum en oud-archief een antieke paraplu gelega teerd is. Aangezien het ding zeer krom getrokken was, heeft de fiscus het vrij van rechten gelaten. Hier is niets meer aanwezig. Tot de volgende week, dames en heeren! De aubade voor het Raadhuis. Feeststemming van de dorpsjeugd. Te Viissingen rverd op 21 en 24 Januari de provinciale tentoonstelling van postduiven georganiseerd van afd. D. van den Alg. Ned. Bond van Post- dui venhouders. In bewondering voor den mooisten doffer van W. J. van Uxem en de mooiste duif van F. Ots. Beide van Viissingen. Op de tentoonstelling. Belangstelling voor de duiven in de kinnen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 27