H I KORTGENE 930 VRIJDAG 29 JANUARI 1932 No. 35 Hel moet een raar gevoel zijndat je niet van je stukje grond kunt wegkomen, of je moet eerst over het mater. (Kortgene). Drukte bij aankomst van de boot. Dissen en laden.^i als een vreemdeling wordt beschouwd. En hoe is het mogelijk, dat een klein, onooglijk veerbootje zooveel beteekenis heeft in het leven van vele menschen Te denken dat je zonder dit vaartuigje niet weg kunt. Nu ja, er zijn er, die voor hun genoegen de kreek overzwemmen. Een jongeman, wiens beminde op Noord- Beveland woonde, werd zelfs op een keer zóó gegrepen door den dwang van de liefde, dat hij zich hals over kop in het water stortte, en van Katscheveer naar Noord-Beveland zwom. Of 't koude bad hem genoegzaam heeft afgekoeld, weten we niet, maar in ieder geval behoort een dergelijke overmoed tot de uitzonderingen. Nog is het niet lang geleden, dat een zeilsloep ieder, die Noord-Beveland wilde betreden of ver laten, over het woelige Schcldewater moest voeren. In dien tijd voelde Nardus zich wel koning Maar een zéér democratische, die zich gedurende de lange jaren dat hij het veer bedient, veel vrien den heeft verworven. Toch werd de motorboot een gevaarlijke con current. De hoofdader van het verkeer als we Als 't rustig is. Met den hoorn wordt het veerbootje getvaartchuwd vanaf den steiger. Let moet een raar gevoel zijn, dat je niet van je stukje grond kunt wegkomen, of je moet eerst over het water. Onwillekeurig moet je daardoor je landje als iets aparts gaan voelen iets dat je eigendom is, en waar ieder ander

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 2