No. 35 VRIJDAG 29 JANUARI 1932 931 in wat grootsche termen mogen spreken gaat toch wel via Wolphaartsdijk. Vraag blijft overigens, of deze veerverbindingen voldoen. Er wordt den laatsten tijd nogal eens gesproken over de moge lijkheid van een brug. Wij voor ons gelooven niet, dat het daartoe ooit zal komen. Noord-Beveland is te klein om een dure brugverbinding te wettigen. Dit ondanks het feit, dat een veerdienst als de bestaande niet in elk opzicht voldoet. Wenschelijk zou het toch wel zijn, dat voortdurend gevaren werd, en niet om het half uurd.w.z. van eiken kant ééns per uur. Ook voelen velen het nog als een groot ongerief, dat er 's avonds laat geen enkele dienst meer is. We weten wel, dat de inkomsten van een veerdienst als de genoemde de uitbreiding ervan niet mogelijk maken. Men moet uitbreiding dan ook zien als een algemeen belang, dat geld kost, maar nu eenmaal noodzakelijk is. De provincie zou Varennaren ding belangrijk zijn. We weten wel, dat Goes in dit opzicht ook niet zoo heel veel biedt, maar men staat daar toch niet geheel buiten het groote leven. Maar wij, Zeeuwen, zijn nogal gemakkelijk te besturen Veeleischend zijn we niet. Dit heeft voor- deelen, vooral in dezen moeilijken tijd, maar aan den anderen kant dient men toch met de eischen des tijds rekening te houden. Wij kennen het veer met heel zijn specifiek leven, en zouden het misschien niet eens graag zien verdwijnen. Maar zie eens naar den vreemdeling, die Noord- Beveland moet bezoeken en haast heeft Woede, verontwaardigingze zijn schering en inslag Terecht We spreken er ons niet over uit. In ieder geval zijn de behoeften der Zeeuwen op dit punt niet zoo sterk. denken, dal je zonder dit naarluigje niet meg kunt (Kats). "en (L, bracht "'"fboot 1 honing. velen verblijden, indien de diensten konden worden uitgebreid. We weten wel, dat extra diensten bij uitgebreid tarief en met een zeker aantal personen mogelijk zijn, maar dit is geen gewenschte toestand. Noord-Beveland is en blijft te veel ge- isoleerd. Vooral voor jonge menschcn die prijs stellen op.... het deelnemen aan het geestelijk leven van hun tijd, zou uitbrei- Ah de avond oaïl over de zandkreek, die Noord- en Zuid-Beoeland van elkander scheidt

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 3