'n Uitzondering op den regel ijoerig studeerende Arabiertjes. Yemeniet en-oroun?koren malend in de keuken met een Arabischen handmolen. No. 37 VRIJDAG 12 FEBRUARI 1932 Arabische sjeik. Yemenitiesche schaapherder uit tkomgeving nan Siloah. zelfs de trotsche Arabische effendi's van hem koopen. De verhouding tusschen beide men- schensoorten is, ondanks de heerschendc spanning tusschen Arabieren en Joden, werkelijk goed. Op een onzer foto's gelukte het ons zoowaar, een Yemeniet in gezelschap van een Arabier wande lend, te kieken. De kleeding der Palestijnsche Arabic- ren en Yemenieten is wel eigenaardig. De man draagt bij voorkeur een zwarte broek met breede plooien, 'n gestreept hemdkleed en daaroverheen een Euro- peesche jas. Een en ander gecompleteerd door een roode fez en Europeesche schoenen. Interessant is zeker, dat tal daarentegen laten hun kinderen, althans het mannelijke kroost, reeds vanaf hun derde of vierde jaar onderwijzen door Joodsche leeraren, die de kleinen dan al beginnen in te wijden in de geheimen der Joodsche wetenschap. Anders dan de Arabieren ook zijn de Yemenieten monogamist de meisjes huwen noch tans, evenals de Arabieren op haar dertiende of veertiende jaar. Een Yemenieten-vrouw op 25- h 30-jarigen leeftijd kan reeds een oude, afgeleefde vrouw zijn, want behalve de zorg voor haar meestal talrijke kroost, komt de zware buiten- arbeid voor haar rekening. Te benijden zijn deze schepsels dus allesbehalve. De kleeding der Yemenie ten is dezelfde als die der Arabieren. Alleen dragen de mannen lange haren, de z.g. jiddische lokken aan weers zijden van het voorhoofd, en hebben de vrouwen geen sluier voor het gezicht, zoo als de Arabische. De mannen staan bekend als zilversmeden en fili- graanwerkers. Op een van onze foto's ziet men een jong Yemenietenhuishouden waar van het hoofd 21 jaar oud is en de vrouw 18 telt, terwijl de baby reeds hun derde kind is. De echtgenoot is zilverbewerker en verkoopt zijn arbeid op de sieraden- markt in Jerusalem. Hij le vert zulk prachtig werk, dat Arabische jongeman. Jong geleerd - oud gedaan 'n jeugdige Yemeniet leert z'n les in het zonnetje. van Arabieren over hun breedge- plooide broek een gummi-kouse band dragen, en op hun hemd zon der kraag een das. Hetzelfde cu rieuze mode-verschijnsel neemt men bij de Yemenieten waar. Ondanks deze talrijke overeen komsten zal er toch nooit een gemengd huwelijk tusschen Arabie ren en Yemenieten voorkomen. De bevolking zelf wenscht in dezen toestand van vreedzaam naast elkaar leven geen verandering te brengen, ofschoon daartoe van buitenaf in de laatste jaren wel pogingen zijn aangewend. Mis schien ook is dat wel de reden, waarom er in Siloach altijd pais en vrêe heerschen. Immers, wan neer allen met hun toestand te vreden zijn, nietwaar, wat zou men dan meer en beters verlan gen VIATOR.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 13