NIEUWE MODES VAN HET KOMENDE VOORJAAR biais. 1012 VRIJDAG 12 FEBRUARI 1932 No. 37 Stilstand op modegebied bestaat niet meer in onzen tijd. Er worden niet enkel nieuwe mo dellen gelanceerd bij een nieuw seizoen, maar heel het jaar door houdt men zich onledig met het ontwerpen van allerlei détails, welke lang zamerhand een geheel ander aanzien geven aan wat „men" draagt. Zoo hebben nu allerlei kleine veranderingen ons langzaam voorbereid op de nieuwe lijn voor het komende voor jaar. Want we krijgen een nieuwe lijn. Bij de allernieuwste toilet ten wordt de taille eenigs zins vernauwd, om schou ders en heupen wordt alles strak gehouden en de ruimte vangt pas aan bij de knieën ongeveer. Voor namiddag en avondjaponnen wordt die ruimte meestal beperkt enkel tot den voorkant of wel tot de achterzijde. Ge heel nieuw, voor meer „ge- kleede," toiletten zijn de schootjes, welke soms naar één kant gearrangeerd wor den en die iets jeugdigs en élégants geven aan een overigens eenvoudige japon. Ook de vele fraaie lingerie- garneeringen welke de mode voorschrijft zijn zeer flatteerend. Garneeringen van fijne opnaaisels en biais komen nog steeds op den voorgrond en het zijn juist deze garneeringen, die 'n verfijnd cachet kunnen geven en waarbij we, wan neer we zelf onze kleeren maken, met geduld en accuratesse zeer veel succes kunnen hebben. Een groote rol spelen hierbij ruitvormig opgenaaide Japon van donkerblauwe mollen ge ribde stof met mijd uitnailende plooien aan den voorkant, glad heupstuk en geraniumrood borduursel voor het bovengedeelte van taille en mouwen. Sutgroene japon met de moderne garneering van fraai gegrou/ieerde fijne opnaaisels. Zwart laken mantel met astrakankraag en manchetten. Aan aparte mouwgarneeringen schijnt bij het ontwerpen der nieuwe modellen met bizondere voorliefde te zijn gewerkt. Er is hier allerlei nieuws, niet alleen bij mantels, maar ook bij de japonnen. Soms zijn de mouwen enkel wijd bij de ellebogen, soms zijn daar aparte wijd poffende gedeelten ingezet, ofwel het ondergedeelte van de mouwen is in afstekende kleur genomen bijv bij een groene japon zijn de mouwen van af den elleboog zwart- of wel 'n zwarte japon heeft witte ondermouwen. Ook zijn vaak de mouwen geheel wijd, terwijl ze nauw aansluitend worden bij den pols. Ook zijn er veel heerenmodellen met pique revers, veel leeren ceintuurs, veel samenstellingen van verschillend materiaal verschillende stoffen, ofwel stoffen met borduursels of haak- of breiwerk in afstekende kleuren. De lengte der japonnen blijft vrijwel onveranderd. Overdag zijn ze tamelijk kort, d.w.z.: reiken ze halverwege tusschen knie en enkel, de namiddagtoiletten worden iets langer genomen en de avondtoiletten zijn zeer lang, soms zelfs eenigszins sleepend. \ieuwe voorjaarsmantel van gemeleerde wol len stof met origineelen kraag en mouwen. Voor mantels werden allerlei nieuwe modellen ontworpen en vooral op het gebied van kragen en mouwen brengt de mode ons allerlei nieuwtjes. Er zijn bewerkelijke modellen, maar ook veel eenvoudige Engelsche mantels, waarvoor allerlei nieuwe stoffen werden verwerkt en waarbij vaak garneeringen van leder kragen en mouwen sieren en bizonder fraaie ceintuurs het geheel opluis teren. En dan zijn er nog pelerines en kleine schou derkragen nieuwigheden op allerlei gebied. Onze eerste afbeelding vertoont een der nieuwe toiletten, 'n model van Kuschnitzky <S Gerstl, tamelijk eenvoudig, maar toch geheel apart, door de garneering van geraniumrood borduursel op de blauwwollen geribde stof. De rok heeft enkel aan den voorkant wijd uitvallende plooien en 'n glad heupstuk. De bovenhelft van de taille en het bovengedeelte van de mouwen bestaan uit rood borduursel. Ik stel me voor, dat we voor ons zelf, naar dit model, ook 'n gezellige warme jurk zou den kunnen maken indien we in plaats van dit borduurwerk 'n eenvoudig breiwerk of haakwerk maakten in afstekende kleur. Het tweede model, van Blanche Lebouvier, geeft een voorbeeld van 'n bizonder fraaie plooi- tjes-garneering, welke deze nijlgroene japon tot een waar kunstwerk maakt, 'n Zwart laken man tel met astrakan kraag en klein zwart hoedje wor den bij deze sierlijke japon gedragen. Numero drie vertoont een nieuwen voorjaars mantel van grijs-witte gemêleerde wollen stof met zeer origineelen kraag en mouwen. Het model werd ontworpen door het modehuis Kuschnitzky Gerstl. PAULA DEROSE.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 20