994 VRIJDAG 12 FEBRUARI 1932 No. 37 Jong nog, gaan deze Zeeumsch- Maamsche meisjes oroolijk naar haar merk op de fabriek. (Hulst) Stel je voor, een beschrijving van bijzondere „typen" en dan de vrouw als onderwerp 1 Dat zou immers het ontzag en de bewondering voor de zwakke sekse in gevaar brengen 1 Maar goed. De strijdster voor de rechten der vrouw zal niet vruchteloos op het oorlogspad zijn getogen. *We buigen ons eerbiedig voor haar wil, en schrijven gehoorzaam overde vrouw. Maarals het niet él te vleiend uitvalt, is dit niet ónze schuld 1 De vrouw [op het platteland dan, is een zeer bijzonder per soon. Ze heeft nooit de behoefte gevoeld, om voor vrouwelijke rechten te strijden. Was het in de groote centra 'eeuwen lang zoo, dat de vrouw uit de meeste beroepen angstvallig werd ge weerd het platteland was in dit opzicht geheel anders. Het boerenbedrijf eischt nu eenmaal de vrouwals werkkracht Een korte verpoozing onder den dagelijkschen arbeid van de Zeeumsch- Maamsche vrou wen die van aanpakken meten en naast de breikous er ook nog een geit of varken op na houden. (Hulst) op. Weliswaar heeft zij haar speciale werkzaam heden, maar zeker is het, dat de welstand op een boerderij evenzeer af hangt van de vrouw als van den man. Ik moet eerlijk beken nen, dat ik feen geweldig respect héb voor al die hardwerkende vrouwen op Op de vlasser ij. We waren al zoo blij nooit een enkele klacht te hooren over ons blad. Het scheen wel, dat we de ware rechtvaardigheid voor altijd hadden gevonden, en dat onze methode aan ieder gaf, wat hem toekomt. Maar neen. Te vroeg gejuicht. Er kwam toch een klacht bin- en wel van een strijdlustige damedat we te veel aan dacht schenken aan den man Dat laten we niet op ons zit ten 1 Al zijn we nog niet van plan, de gegrondheid van de klacht dadelijk toe te geven. En hierbij willen we ook nog een geheim verklappen. We hebben de vrouwwillen sparen. Troeteldiertjes van de vrouwe op de hofstee. (St. Jan Steen)

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 2