Nest van den kroeskop-pelikaan me! één ei en een juist uitgekomen jong. Links een uit het nest gevallen ei, dat nooit door de vogels weer in het nest gebracht wordt. Een opgewonden huiselijke oneenigheid. breekt. Om bij de nesten der pelikanen, die hier hun schuil- en broedplaatsen hebben, te kunnen komen, moest de natuur-onder-zoeker dagelijks tweemaal ongeveer tien Kilometer met apparaten en vouwbare roeiboot over dezen moerasgrond marcheeren. Men stelt den pelikaan voor als het symbool der ouderliefde. En al hebben de oude fabels hierom trent lang afgedaan bij wekenlange zorgvuldige waarneming van de schuwe dieren kwam wel vast te staan, dat inderdaad geen dier met grooter zelf opoffering voor het welzijn zijner jongen zorgt. Uit ftieaenpelikane und ihre Kinder Vering l,. H Seidel und Sohn 1Vien VRIJDAG 19 FEBRUARI 1932 lloe de kroeskop-pelikaan zijn jongen voederteen schouw spel, dat nog nooit in de natuur van zoo nabij werd waargenomen; de oude verkort zooveel mogelijk den hals om de buitgemaakte visch te Doorschijn te brengenhet jong grijpt met den snavel diep in den hals van het oudere dier om de visch beet te krijgen. De groote geelroode keelzak van den pelikaan dient voor het vangen der visch. Boven rechtsOp het nest terug gekeerd, droogt de vogel zijn veeren en vet ze zorgvuldig in. gestrekt moeras, het Malik-meer, welks water bijna ge heel door een zware laag doode of levende planten bedekt is. Zoo dik is deze plantenlaag, dat zij vracht wagens op sommige plaatsen gemakkelijk dragen kan het water vindt men daar eerst drie meter diep. Op andere plekken is deze afdekkende plantenlaag echter weer zoo dun, dat zij reeds onder den voet door-

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 13