VROUWENLEVEN 1044 VRIJDAG 19 FEBRUARI 1932 Decoratieve hoekjes met zeltgemaakte kastjes Decoratieve hoekjes kunt u maken door recht hoekige kastjes of liever vakjes van gelijke grootte. De hokjes hebben één open kant en vormen een aardig geheel, indien we ze samenvoegen. U ziet verschillende ideetjes, b.v. kubussen met gelijke kanten van 25 cM. van voren open gelaten. U neemt hiervoor dikke vuren geschaafde plankjes en spijkert ze op den kant. De spijkergaatjes wor den dicht gemaakt met plamuur en de hokjes eerst gegrond en daarna overgeschilderd. We behoeven waarschijnlijk niet meer te zeggen dat de houten vakjes, voor ze geschilderd worden eerst op de kanten danig geschuurd worden, waarbij ook de naden nog dicht geplamuurd worden. Een modern aanzien wordt verkregen door elk vakje in twee kleuren te houden, den buitenkant b.v. zwart, den binnenkant oranje, den buitenkant groen, den binnenkant geel, lila van buiten, van binnen grijs (licht). Het is aardig ze van buiten glad en binnen dof te schilderen, daarvoor is gladde en matte verf verkrijgbaar. Wilt u echter alleen met glansverf een mooie matte tint verkrijgen, ook dat is mogelijk. (J schil dert dan alles met glansverf, laat dit staan, totdat u, wanneer u met den rugkant der vingers zacht er over strijkt, een piepend geluid hoort. De verf is dan nog niet geheel droog, doch juist goed om gepoeierd te worden. Men bestuift nu de gladde verf metrspeksteenpoeder,u kan 'n zacht kwastje of watje gebruiken om het poeder er luchtig over te strijken. Eerst later, als het kastje droog is, wordt het overtollige poeder weggeveegd. Een prachtige matte glans wordt zoodoende verkregen eiglans noemt men dit soort schilderwerk. Deze matte glans blijft behouden, al wordt het nog zooveel schoongemaakt en daarbij nog, de verf is zeer sterk. Fijne hoekjes kunt u verkrijgen met eiglans geschilderde vakjes samengebouwd tot een geheel. De kleur kan in contrast, of in harmonie met het overige meubelwerk gekozen worden. Ook kan u vakjes van verschillende grootte maken en die als een pyramide opbouwen. Op de onderste tee- kening ziet u samengevoegde kastjes, gebruikt voor een moderne toilettafel. De onderste vakjes hebben laden, doch kunnen, indien dit te moeilijk is, ook open gelaten worden om er iets in te zetten. Voor hoekjes in de kamer, zooals b.v. op de eer ste teekening te zien is, geven we de voorkeur aan gelijke vakjes, daar die steeds in elkaar passen en op verschillende manieren kunnen geplaatst wor den. D. D. L. Ook voor zomertoiletten zullen garneeringen van fijne wollen kant zeker veel worden aange wend. Er zijn nu al fraaie witte japonnen ontwor pen voor het zomerseizoen, met inzetsels van pointe-lace, in zeer fijne wol gewerkt. Er is ook een nieuw model, „Papillon" gedoopt, van ragfijne koraalkleurige wollen kant, met witten fichu kraag en manchetten. Zoo worden er, door han dige vrouwenvingers, ware kunstwerken gescha pen, zooals men ze zich eertijds, bij de verwerking van wol, niet kon voorstellen en die nu weer aan vele vrouwen werk verschaffen van specifiek vrouwelijken aard, wat zeker wel 'n verblijdend verschijnsel is. Ter reproductie hierbij heb ik 'n paar modellen (lebreide koraalroode jumper met luchtig gehaakten kraag en manchetten.in beige, koraalronden bruin. Vrouwelijke Handwerken in de Mode "\i7e hebben eerder al eens aangekondigd, dat er bij de nieuwe modellen veel handwerk te pas komt. En of dit nu 'n ge volg is van de abnormale tijdsomstandigheden waarin we teven, omstandigheden waardoor veel meer vrouwen dan vroeger gedwongen zijn zelf haar kleeren te maken en anders zins vele vrouwen weer verdreven werden uit de betrekkingen welke zij hadden weten te veroveren, een feit is het, dat vrouwelijke handwerken ook bij de meest elegante toilet ten worden toegepast. En daar dit feit veel nijvere vrouwenhanden werk verschaft, zal de nieuwe mode zeer zeker sympathie vinden en kunnen we dus wel aannemen, dat ze zich zal weten te handhaven. Oude modes op het gebied van haak- en brei werk zijn weer naar voren gekomen, maar ze zijn gemoderniseerd en krijgen nu een fijnheid, die vroegere modes verre overtreft. Ook de verschei denheid van het gebodene is grooter en de kleuren combinaties zijn soms zeer origineel. Er is haak- en breiwerk in combinatie met fraaie stoffen en eenvoudige gebreide blouses en jumpers krijgen iets heel aparts door de kleurensamenstellingen en iets verfijnds door de garneering van luchtige kant in los haakwerk van fijne wol. Behalve blouses en jumpers welke, wanneer ze voor sport dienen, altijd de begeleiding hebben van 'n bijpassend mutsje en waarbij madame Agnès fraaie platte hoedjes ontwierp met cache- peigne, van wondermooie zachte van wol gehaakte bloemen, zijn er ook de sets van sjaal, mutsje en handschoenen en ook hiervan is bizonder veel werk gemaakt. De sjaal is soms lang en tamelijk breed, soms driehoekig. Het mutsje past zich daarbij aan en de leeren handschoenen krijgen 'n er bij passende garneering. Bij de lange sjaal hooren groote manchetten, gebreid of gehaakt of doorgestopt, evenals de overige deelen van de setbij de driehoekige gestreepte sjaal hebben de manchetten der lee ren handschoenen hetzelfde gehaakte patroon in dezelfde kleuren als 'n apart opgezette driehoek op de manchet. Evenals deze sets, waarbij soms ook nog een mouwloos vest hoort, zijn ook blouses en jumpers niet alleen gebreid of gehaakt, maar vaak ook door- gestopt in strepen of in Schotsche ruiten, bijvoor beeld rood met blauw en geel of rose met geel. De blouses hebben vaak een schootje, en er zijn aardige jumpers met pofmouwtjes, wat ook al weer 'n nieuwigheid is. Matbluuioe gebreide jumper, met rood nest en manchetten met haak- roerk oan fijne mille mol. Rood mutsje met en relief gehaakte blaume cache-peigne. uitgezocht van het Parij- sche modehuis Lumette, die zeker verschillende leze ressen van deze rubriek tot navolging zullen inspireeren en die de meesten onzer ook best zulfen kunnen namaken. De eerste korte jumper is gebreid van koraalroode wol, de boord 2 r., 2 aver, en ver der r.aan den rechter en aver, aan den linkerkant. Kraag en manchetten zijn gehaakt in luchtige steken van beige, koraalrood en bruin. Het tweede model heeft 'n schootje en daarboven 'n ceintuur van 2 r. 2 aver. De jumper is gebreid van matblauwe wol, vest en man chetten zijn rood. De hals is afgewerkt met luchtig ge- haaktesteken van witte wol, terwijl 'n garnituurje van dezelfde steken op de man chet is genaaid. 'n Rood mutsje met blauwe caehe-peigne, en relief gehaakt, werd hierbij ontworpen. PAULA DEROSE.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 20