Sport van Zondag No. 38 VRIJDAG 19 FEBRUARI 1932 1027 Het Nederlandsch elftal dat met 2-5 door de Belgen roerd gekloptVan l. n. r. o. Heeln. Run, o Nellen, Het Belgische elftal oan Zondag jj. Staande oan l.n.r. Simon, Hoydonckx, o. d. Broek. Paaume, H 'els. Anderiesen, f)dijk, Lagendaalfjelieoeld, Mol. v. d. Berghe, Hellemans, NouensDeclercq. Knielend Versyp, Noëlh, Cape lie, o. Beeck, o. d. Eynde. VERLOREN Holland heeft van België verloren Na de succes sen der Hollandsche voetbalploeg tegen Dene marken en Frankrijk komt deze nederlaag op eigen bodem, waar de Oranjeploeg toch niet makkelijk te kloppen is, misschien wel een beetje onverwacht. De wijze, waarop de Belgen de overwinning in de wacht sleepten had op zichzelf trouwens ook iets onverwachts. Maar laat ons nu allereerst verklaren, dat de Roode Duivels den wedstrijd verdiend hebben ge wonnen. Zij speelden beter voetbal, hetgeen heel duidelijk tot uiting kwam bij het positie kiezen en het afgeven van den bal, twee factoren, die toch de kern van het voetbalspel vormen. Hierbij heeft zich het eigenaardige geval voor gedaan dat onze tegenstanders tijdens de eerste drie kwartier van de match, toen hun overwicht sprekend was, daarvan geen voordeel hebben kun nen trekken. Juist in die periode, waarin de Oranje mannen zich gelijkwaardig aan hun tegenstanders toonden, werd de overwinning der gasten bewerk stelligd en dit nog wel bij een 21 voorsprong der onzen. Voetbal is spel en heel vaak een raar spel. Dit is Zondag weer eens gebleken. Vijf minuten waren voldoende om 30.000 van een overwinning droo- mende toeschouwers tot de werkelijkheid terug te roepen. Een fout van den keeper, welke in negen van de tien gevallen geen goal tengevolge zou hebben gehad, was thans direct aanleiding tot den gelijkmaker en indirect hoogstwaarschijnlijk ook wel de oorzaak dat de Belgen, nog voor het eindsignaal weerklonk, hun winnende doelpunt hadden gescoord. Het Nederlandsch elftal is niet meegevallen. Enkele spelers zelfs vielen verbazend tegen. Om te beginnen b.v. Lagendaal. Nu moet men niet ver geten dat men van den langen Rotterdammer het bij een speler als Lagendaal bloot. Nog één was er in het Hollandsche team, die door zijn lichaamsbouw het gladde veld als tegenstander had. Anderiesen n.l. heeft er eveneens bijzonder weinig van terecht gebracht, hetgeen temeer opviel, omdat tegen over hem een uitstekend speler als Hellemans stond. Een tegenvaller dus op de dure midvoor- en midhalfplaats. Wordt het al niet duidelijk dat we den wedstrijd verloren hebben Dan is er tenslotte nog Odijk. Onze invallerdoelman heeft zijn best gedaan. Middelburg klopt Alliance met 7-0. Nog een spelmoment uil dezen kamp, Hij 's cen bravour keeper, een speler, voor het doel oan Alliance. die vaak open doekjes haalt. Maar meeste verlangt en het is daarom logisch dat hij heel spoedig tegenvalt, wanneer hij maar even beneden die verwachtingen blijft. Had Lagendaal maar één doelpunt gescoord, waarschijnlijk had voetbalaanziend Nederland hem na afloop van den strijd heel wat milder beoordeelt. Dit doelpunt bleef thans achterwege en de Xerxes-man had het, wat men noemt „gevreten". Maar wat wil men eigenlijk Lagendaal is geen fijn voetballer. Hij is de man met het harde schot, doch wan neer men zich door verschillende omstandig heden (Lagendaal had b.v. omdat hij niet een van de lenigsten is, veel meer last van het gladde veld dan de anderen) geen schietkansen kan scheppen en de andere spelers ze je ook niet geven, dan wordt het goaltjes maken een lastig vraagstuk. Onze midvoor is tegengeval len! Inderdaad, doch wij herinneren er aan, dat hij al eens meer beneden de verwach tingen is gebleven. Straks zal hij ze weer eens overtreffen. Daaraan staat men nu eenmaal De ooetbalmedstrijd Middelburg- Alliance (7-0). Een aanval der Zeeumen op het doel der bezoekers. een v. d. Meulen, dat is hij niet. Dat wordt Odijk trouwens nim mer. Men kan van hem bril- lante staaltjes verwachten, schitterende safes zien, doch ondanks dit alles zal hij toch nimmer 't veilige gevoel kunnen schenken, dat men met v. d. Meulen heeft. Het tweede doelpunt der Belgen was een fout van hem. Hij verliet zijn doel een tiental meters om in te loopen op een speler, die van zijn plaats nimmer trefkans op een beschermd doel zou heb ben gehad. Dat was een groote tactische fout, welke ons de overwinning kostte en misschien wel de nederlaag bezorgd heeft. Van de overige spelers kan wel worden gezegd, dat zij aan de verwachtingen hebben voldaan. Van Heel was weer schitterend en wij vonden hem met denBelgHooijdonckx den besten speler van het veld. De vleugelspelers hebben zich kranig geweerd en met Adam in de gelederen hadden we misschien een gunstiger resultaat verkregen, omdat deze speler hoogstwaarschijnlijk niet in het minst door de terreinomstandigheden gehandicapt zou zijn geweest. Maar, de Belgen misten Voorhoof. Dat is ook niet de eerste de beste. Neen, hoe wij het ook bekijken en zelfs rekening houdend met het feit,dat we den wedstrijd mogelijk niet hadden behoeven te verliezen, staat het als een paal boven water, dat de Belgen momenteel een betere ploeg hebben dan wij,beter hoogstwaarschijnlijk ook wel dan wij er één kunnen samenstellen Odyk nog niet klemoast. By één der eerste schoten op het Hollandsche doel is de bal aan Odijk's handen ontglipt.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 27