1026 VRIJDAG 19 FEBRUARI 1932 No. 38 PIRATE PIRA! CADEAUX Gevaarlijke punten in het stadsverkeer. De verkeersagent zorgt voor de veiligheid. (Middelburg) Dikwijls heb ik het door vreemdelingen hooren beweren, en hoewel ik dezen nooit al te zeer gelijk gaf, heb ik toch dikwijls moeten denken: ja, 't is zoo, nergens worden de verkeersregelen zoo slecht nageleefd als in Zeeland. De Zeeuw heeft om te beginnen de neiging om te denken, dat de straat er voor hem alleen is. Als voetganger be- teekent dat voor hem, dat hij altijd midden op de straat loopt, en slechts noode uit den weg gaat voor het doorgaand verkeer. De mentaliteit is waarom een auto op de straat en ik niet Inder daad, theoretisch heeft deze vraag recht van be staan. Het is werkelijk minder prettig, dat de auto bijna den heelen weg voor zich opeischt. Maar practisch Daar hebben we er rekening mee te houden, dat de auto er nu eenmaal is, en dat men van den automobilist niet eischen kan, over de trottoirs te rijden. Het is hier een kwestie van veiligheid. En deze veiligheid eischt, dat de voet gangers op de trottoirs, of, waar deze ontbreken, Moe in Middelburg, waar men bijna geen trottoirs oindt, zelfs op de drukste punten, rustig door den wandelaar de straat wordt ooergestoken. Met richtingsteeken. aan de rechterzijde der straat loopen, en dat de bestuurders van voertuigen matig rijden en goed uitzien. Aan beide zijden ontbreekt nogal wat Vooral de voetgangers treft schuld. Men rijde maar eens met een auto door de Middelburgsche straten Trouwens, in vele andere plaatsen is het niet minder. Toch spant Middelburg ver reweg de kroon. Heele straten zijn er dikwijls versperd door voertuigen van allerlei soort, vooral handwagens. De foto's laten dit heel duidelijk zien. En wat den bestuurder van een voertuig betreftmen is in Zeeland niet sterk in het uitwijken. Meermalen gebeurt het, dat wagens en auto's weigeren, voor een voertuig, dat hen wil passeeren, opzij te gaan. We moeten beseffen, dat deze kwestie haar oor zaak vindt in het feit, dat wij elkaar op dit punt niet genoeg ter wille zijn. Een 'n Gevaarlijke hoek te Middelburg, die binnenkort zal verdwijnen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 2