No 38 VRIJDAG 19 FEBRUARI 1932 1025 waakte overwegen op Zuid-Beveland, die de locaalspoor ons heeft gebracht, zullen spoedig tot het verleden behooren. Blijven die van de trammetjes. We denken aan Middelburg waar enkele leelijke punten zijn, maar vooral aan Schouwen en Zeeuwsch-Vlaanderen. Ook de wegen, van hoe goede kwaliteit ze overigens ook mogen zijn, behooren voor een deel niet tot de benijdens waardigheden. We zitten hier nu eenmaal met veel kronkelende dijken, en daaraan zal niet veel te veranderen zijn. Maar er zijn toch ook veel ge vaarlijke punten, die zeer goed voor verandering en verbetering vatbaar zouden zijn. Wij kunnen ze niet alle noemen de foto's laten er enkele zien, waar een bocht zou kunnen worden verflauwd of door het weghakken van gewas een behoorlijk uitzicht te verkrijgen zou zijn. Waar tegenwoordig aan wegen bouw zooveel ten koste wordt ge legd, is 't geen luxe, verbeteringen in bestaande wegen aan te brengen. Moge dit gebeuren en spoedig. En moge dan tevens de Zeeuw lee- ren, zich zooveel mogelijk te houden aan die regels, welke ten behoeve van 't algemeen belang zijn ingesteld Een chaos te Goes. Gevaarlijk Derkeerspunt te Goeswaar op de markt oerschillende straten uitmonden. De bakker moet met z'n fiets een toe vlucht op de sloep zoeken. Hier treft men niet uitsluitend autoverkeer Een gemoedelijk verkeersmomentje in de Lange Delft te Middelburg. de vraag, of het geen aanbeve ling verdient, in de centra onzer steden het verkeer slechts in één richting te doen plaats vin den. Vooral in Goes b.v. zou dit prachtig kunnen. Wij kennen deze verkeersregeling o.a. van Breda, waar ze vele moeilijkhe den heeft opgelost. Maar dan blijven er nog moei lijkheden genoeg. De onbe- weinig goede wil, en het straatbeeld zou er in Zee land anders uitzien. De zaak is van zoo groot belang, omdat Zeeland ten aanzien van verkcersmogelijkheden geen be voorrechte provincie is. Om te beginnen is daar het stadsbeeld. Dit vertoont meestal een kronke lige hoofdstraat met vele zijstraten meestal zijn daar scherpe hoeken. De markten zijn meestal on regelmatig, met ongelukkig veel uitmondende straten. En het overige is dito dito. Het is dan ook De autobus, die een straat vult te Goes.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 3