ZEEUWSCH NIEUWS Zeeuwsche Omroep 1030 VRIJDAG 19 FEBRUARI 1932 No. 38 In burgemeester J. Flenbaas hebben krui ningen en Hansmeert een oer buiten zijn gemeenten gem aardeerden, onoermoeiden merker oerlorenbe km aam als bestuurder en ambtenaar, groot en goed als mensch. De belangstelling bij zijne begrafenis op 9 Fe bruari jj. mas dan ook overgroot. Hen ziet op deze foto den plechtigen stoet ondermeg. De Commissaris der koningin in Zeeland, jhr. Quarles van Ufford,spreekt aan de groeve mijlen burgemeester Elenbaas. De belangstelling tijden het nablusschen van den brand in de Slijkstraat te Vlissingen. In den nacht van Dinsdag op Woensdag 10 Februari brak brand uit in de manufacturenzaak van gebrs. Cracau in de Slijk straat te Vlissingen. Foto van de ruïne HEHmHBHHHHh TT allo, hallo hier is de persdienst van den officieelen Zeeuwschen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten is geoorloofd. Onze speciale medewerker te Zeeuwsch-Clinge, liet ons per expres-bestelling weten, dat de raad zijner gemeente zich heeft nedergelegd bij de plannen van Gedeputeerde Staten inzake de salariskortingen. Wel te rusten, heeren Uit Absdale wordt ons gemeld, dat bij den landbouwer B. het kadaver van een afgekeurd paard, dat in den grond was gestopt, door onbekende dieven is ontvreemd. Iedereen, die iemand met een dood paard heeft zien loo- pen of draven, wordt dringend verzocht, daar de politie van in kennis te stellen. Men seint ons uit 's Heer Abtskerke, dat tijdens de schooluren en bij afwezigheid van het hoofd een der jon gens brandlucht rook. 't Bleek, dat de kachelpijp den zolder bijna in brand gestoken had. Onze correspondent, die zoo gevat is als een domme dief merkt op, dat, evenals bij 'n mensch, ook bij 'n school die zijn hoofd verloren heeft, rare dingen gebeuren. Wij vinden het veel raarder, dat een jongen bij afwezig heid van 't hoofd toch nog ruiken kan Te Burgh heeft vorige week het z.g. Strifeest weer plaats gehad. Van vele paarden werden de pooten in zee gespoeld. Sinds die folkloristische plechtigheid zoeken alle deelne- het eiland af naar een paardemiddel tegen wintertee nen. Door het plaatselijk crisis-comité te Wolfaartsdijk zullen elf duizend en vierhonderd kilogram zwavelzure ammoniak ten bate van de kleine boeren en pachters worden aange vraagd. Om de crisis niet te verergeren, meenen wij er goed aan te doen te vertellen, dat zwavelzure ammoniak niet geschikt is voor inwendig gebruik. Men meldt ons uit Heinkenszand, dat het Zeeuwsche so listenconcert, niettegenstaande den lagen toegangsprijs, een fiasco is geworden wat het bezoek betreft. Wanneer er meer kellners dan bezoekers in een zaal zijn, kan dit een bewijs zijn van enormen dorst maar wanneer men meer solisten dan toehoorders telt, mag men toch niet spre ken van teveel muzikaal gevoel Drie Iersekenaren hebben Zondag een hoeveelheid oesters uit de kreek ontvreemd. De politie heeft de heeren opge spoord niet om hun er eens champagne bij te schenken, maar wel om hun een proces-verbaalt je aan te smeren. Te Middelburg is er zooveel animo geweest bij het ver pachten van kermisstandplaatsen, dat de Groote Markt te klein bleek. De Pottenmarkt zal nu ook geannexeerd wor den. Net iets voor de „Vroolijke keuken 1 Te Vlissingen moesten de spuitgasten bij felle vorst uit rukken. Het vreemde geval deed zich toen voor, dat zij den brand spoedig onder de knie kregen en toch bevroren broe ken hadden Tot de volgende week, dames en heeren Ken kijkje bij de haven en losplaats van de Kunstmest fabriek te Sluiskil. Ter vermijding van de bocht rechts rverd te Groede reeds een jaar geleden de meg links aangelegd, die evenmei nog steeds niet in gebruik tverd genomen. Op de Centrale Keuring van Hengsten te Goes behaalde. Diamant <f Ahea van Gebrs. Aernoudts te Sluis het Kampioenschap voor 1912. Tijdens de keuring van de aspirant-kanifHoenen. Diamant (TAhea in 't midden. ZSitEO

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 6