ZeeuMtc&e SflObt~ 1118 VRIJDAG 4 MAART 1932 No. 40 Middelburg uit den bekerstrijd gewipt. Zondag speelden de Middelburgers voor den K.N.V.B. beker tegen B.B.C. lie strijd eindigde onbeslist (1-1) maardoor B.B.C. zich in de volgende ronde plaatste. Spelkiek uit bovengenoemde match. Een hoekschop op het doel der gasten. Intusschen is Zeeland op weg drie kampioenen te krijgen, waarvan er twee reeds officieel de eere plaats bezetten. Hulst en Vlissingen wachten op den dfegradatie-candidaat uit twee A. In drie af- deelingen zijn de Zeeuwen ondergebracht, waarvan in twee samen met Brabantsche ploegen. Ook in deze twee laatste zullen de Zeeuwen den strijd winnen (Vlissingen en Middelburg) werkelijk een eervol resultaat. Of de promotie volgen zal is een vraag, die wij niet graag ter beantwoording voorgelegd zouden krijgen. Voorloopig meenen wij Vlissingen eenige kans te mogen geven, hoewel veel afhangt van de vraag, wie onderaan komt in 2A. Middelburg zal waarschijnlijk in Helmond en Juliana te sterke concurrenten treffen, terwijl nummer laatst uit de eerste klasse evenmin een gemakkelijke tegenstander zal zijn. Nog is Mid delburg geen kampioen, al is de kans voor het grij pen wordt zij het, dan hebben wij nog geen hoop op een Zeeuwsche le klasser. Hockeysport in Zeeland. De Middelburgsche Hockeyclub neemt dit seizoen deel aan de competitie van den Z. 11. B. Onze fotograaf kiekte de Middelburgers bij een oefenpartij. heeft. Door de overwinning op Dosko en doordat Hero tweemaal het loodje moest leggen tegen R.B.C. is het zoover gekomen, dat de Middel burgers uit twee wedstrijden (tegen R.B.C. uit en tegen Velocitas thuis) nog slechts ccn puntje noodig hebben om de kampioensvlag te hijschen. Dan wordt daarbij stilzwijgend aangenomen, dat Hero haar beide wedstrijden zal winnen, iets wat voor ons nog lang niet vast staat. Het is ons niet te doen om hier te beweren, dat Middelburg de beste ploeg is uit 2A. en wij willen de opvatting van hen, die beweren, dat de sterkste in dit geval geen kampioen geworden is, niet bestrijden, maar wel achtten wij het noodzakelijk, dat men er zich van onthield te beweren, dat Middelburg met be hulp van bevriende scheidsrechters kampioen geworden is. Dat op een gegeven moment een verslaggever zich eens tot een wat al te gekleurd verslag laat verleiden, is, hoewel niet goed te keu ren, toch door de vin gers te zien, bewering als hierboven genoemd kan niet door den beugel en een optreden hiertegen van officieele zijde zou allerminst overbodig zijn, hoewel er natuurlijk niet veel tegen te doen is, daar de redactie van de be treffende stukken altijd zoodanig is, dat zij voor meerdere uitleggingen vatbaar zijn. liet B. B. C.-doel in gevaar. Spelmoment uit den wedstrijd MiddelburgB.B.C. op Zondag j.l. "XT a de uitvoering van Wilhelmina zijn er twee gevolgd van de gymnastiek-vereeniging Achilles. Twee avonden, waarop wij volop hebben kunnen genieten van wat de heer Bal ons toonde met zijn groote schare jeugdige sportenthou- siasten te hebben bereikt. Twee avonden ook van inspanning voor wie met aandacht volgen wil, alles wat er gegeven wordt. Eigenlijk eischen 'n twintig tal nummers, vlot afgewerkt tusschen acht uur en ongeveer twaalf uur, te veel van den toeschouwer. Het is dan ook goed gezien van den samensteller van het programma, dat hij er enkele nummertjes tusschen brengt, die even de aandacht kunnen ontspannen. Een volksdansje en eenige goed ge vormde plastische standen waren een welkome afwisseling in het zwaar beladen programma. Wij hebben op beide avonden een vooruitgang kunnen bemerken in de verschillende oefeningen. Zonder te kunnen zeggen, dat het op alle punten „af" was, was het ons toch een genoegen te bemerken, dat over alle linies met meer ernst en animo gewerkt werd dan vorig jaar. Nog meer bewondering hebben wij gekregen voor den wakkeren leider, die met ongeveer twee honderd en vijftig leden dit weet te bereiken. Men moet wel alles voor de sport over hebben om avond aan avond maar weer geheel belangeloos zijn vrije uren op te offeren. Derge lijke menschen zijn „krachten" in de sportwereld, die men slechts heel weinig aantreft. Wij kunnen niet het geheele programma op den voet volgen en om niet het risico te loopen, iets te vergeten, zeggen wij, dat over het geheel genomen Achilles twee goede gymnastiekavonden geboden heeft aan allen, die in dezen tak van sport belangstellen. Het eene nummer was wat beter dan het andere, dat spreekt vanzelf. Vooral van de kleintjes mag men natuurlijk geen al te groote Nieums uit den Zeeuivschen t oetbalbond. De Zeeumsche Boys uil Goes. De ploeg heeft een goede kans op het kampioenschap 2e kl. A. prestaties eischen, doch over het algemeen kan men tevreden zijn over de wijze, waarop dezen hun eenvoudige oefeningen hebben ten beste gegeven. Het is ook zeer goed gezien op een uitvoering alles zoo eenvoudig mogelijk op te zetten. Wanneer zwaardere stof gekozen wordt, heeft dit vaak een minder goede afwerking tengevolge, en dan kan men tenslotte beter een eenvoudige oefening goed uitvoeren, dan een zware, vaak te zwaar gekozen stof, slecht. Wij gelooven, dat Achilles den goeden toon te pakken heeft en hopen ook volgend jaar weer denzelfden vooruitgang te kunnen constatee- ren als thans het geval was. Dat dit onder de be zielende leiding van den heer Bal mogelijk is, daar aan twijfelen wij niet. De belangrijke gebeurtenissen, die de laatste weken op voetbalgebied hebben plaatsgegrepen, noodzaken ons daaraan eenige woorden te wijden. In de allereerste plaats komt dan wel in aanmerking om vermeld te worden de goede kans, die Middel burg om het kampioenschap van 2 A gekregen

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 30