at EN! in 1092 4 MAAR No. 40 SKS De politie regelt het oerkeer in Aden en in Londen Het schip der woes tijn en de auto. Hoe in het warme Zuiden de auto-wegen nog gehard worden. jUWSmr1 Hoc men auto-wegen maakt in de beschaafde wereld. De wereld is er vol van, en eigenlijk, het moge dan eenigszins paradoxaal klinken, is heel de wereld één groot en onafgebroken contrast. En we behoeven er heusch niet ver voor te loopen om die contrasten tegen te komen. In onze onmiddellijke omgeving ont moeten we ze als 't ware bij eiken stap, op elk uur van den dag, van allerlei vorm en soort. Tegenstellingen, die uiterst komisch zijn van werking, maar ook contrasten vol van het schrijnendste leed, contrasten van groot en klein, van arm en rijk, van mooi en leelijk, van practi- schen zin en van onbeholpenheid, van volken, menschengroepen en individuen onderling Alleen, wijl we er voortdurend mee in aan raking komen, merken we ze minder scherp op. ontsnappen ze ten slotte geheel aan onze aandacht. Toch is het wel interessant om zoo nu en dan eens een vergelijkende beschouwing te houden, en we doen dat deze week dan ook eens op deze bladzi)den, zonder natuurlijk ook maar de geringste aanspraak te willen maken op eenige volledigheid. Maar we hebben een greep gedaan in onzen foto-voorraad en geven hierbij een aantal tegenstellingen van den meest uiteenloopenden aard, quitte om er een volgende maal nog eens op terug te komen met een andere serie, welke men dan als de aanvulling van de hier opgenomen reeks gelieve te beschouwen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 4