VROUWENLEVEN De Agfa Viscose-spons 1172 VRIJDAG 18 MAART 1932 No. 42 Nieuw model zomermantel met origi- neele moutven en halsafwerking. Meer en meer worden door de chemische industrie allerlei natuurproducten vervangen door kunstproducten Agfa komt nu weer met een nieuw, de Viscose-spons, die bestaat uit geregenereerde cellulose en, evenals de kunstzijde, uit Viscose wordt saamgesteld. Zeep, soda,zelfs urenlang liggen in kokend water, niets is voor deze spons schadelijk. Vooral het feit, dat de spons kan worden uitgekookt maakt haar als toilet spons, uit een oogpunt van hygiëne, zeer aan te bevelen, waarbij nog komt, dat ze zeer aangenaam in het gebruik is. Er worden echter ook grovere sponsen geleverd, die als werk- spons in de huishouding uitstekend voldoen, terwijl ze ook bijzonder geschikt zijn voor het schoonmaken van ruiten* daar ze daarbij eerst als spons en daarna (in vochtigen toe stand, doch goed uitgeknepen) als zeem dienst kunnen doen. Sportkleeding - Namiddagkleeding Nieuwe mantels Het eenvoudige sportgenre wordt door de mode zeer bevoorrecht. Misschien is een, vaak min of meer gedwongen, zucht naar vereenvoudiging bij velen er de oor zaak van, dat de mode-ontwerpers zooveel aandacht geven aan de zoogenaamde sport- modellen, welke echter ook gaarne worden gedragen door haar die nooit aan sport doen. Zoo zijn er fraaie japonnen van diagonale stoffen, waarvan de strepen schuin tegen over elkaar gezet werden op 'n midden stuk van dwarse strepen. Ook platte plooien en knoopengarneeringen worden veel aan gebracht in schuine lijn wordt vaak de rok op de taille aangezet en verwijdt zich de rok naar onderen toe, terwijl 'n vest, 'n paar revers of 'n halsafwerking met strikken in afstekende tint het geheel opfleurt. Bij de mantelcostuums zijn de mantels kort en glad van lijnen. Sommige modellen hebben 'n ingenaaid zijden vest, dat 'n goede handbreed korter dan de mantel van voren te zien komt onder de ceintuur die de eenige sluiting vormt en waarbij 'n bizonder fraaie gesp het geheel distinctie geven kan. De fleurige noot kan ook worden aangebracht worden gedragen, is er nog 'n halsbedekking welke sterk herinnert aan de boa uit ver leden tijd. Ze bestaat uit een vast den hals omsluitende ruche van crêpe georgette in den nek met lang neerhangende einden vastgeknoopt. Ook voor de onmisbare lange mantels werd 'n groote verscheidenheid van model len ontworpen. Heel origineel is het model van onze afbeelding van 'n fraaie frotté- stof, met élégante wijde mouwen en 'n ge heel nieuwe halsafwerking van bijpassende zijde. De kleine toque is in de kleur van den mantel genomen. PAULA DEROSE. Mantiddagja/ron van zwart crêpe de chine met garneering van fijn handwerk en wit crêpe georgette. door 'n lange das, die ter hoogte van de buste tot 'n strik wordt samengeknoopt. Bij de ensembles van japon met manteltje hebben sommige mantels half lange mouwen, eenigszins wijd vallend over de lange gladde mou wen van de bijbehoorende japon ook ziet men het omgekeerde 'n mantel met lange mouwen over de half lange mouwen der japon. Soms ook wordt de korte mantel vervangen door 'n kleine pélérine, 'n sierlijke rond geknipte schouderbe dekking, vaak gecombineerd met 'n das waarvan de lange einden al dan niet om den hals worden geslagen. Bij het sierlijke ensemble van onze eerste afbeel ding in donkerblauwe wollen stof zijn japon en mantel gegarneerd met strepen in rood, wit en bleu, terwijl glinsterende knoopen en 'n uitgeschulpt wit kraagje mede bijdragen tot de fleurigheid van het geheel. Voor den namiddag worden de japonnen iets bewerkelijker, en het materiaal ervoor is meestal van kostbaarder soort. Er zijn bijvoorbeeld stof fen met 'n geblokt patroon, waarvan de donkerste zijde wordt gebruikt voor de eigenlijke japon en de lichtere kant voor de garneering van de taille en voor 'n paar wijde mouwen. Er zijn cloche-mouw- tjes, tot halverwege den elleboog reikend, wijde ballonmouwen, onder den elleboog met 'n smal manchetje bijeengehouden en er zijn lange mou wen dus keuze voor ieder. Dat bij de meer „gekleede" japonnen voor den namiddag ook meer dan bij sport-toiletten het vrouwelijke handwerk wordt te pas gebracht, spreekt wel van zelf. Een sierlijk voorbeeld daar van is de elegante japon 'n créatie van Raffin et Rieu van onze tweede afbeelding. Het zwarte crêpe de chine van deze japon werd op minutieuze wijze afgewerkt in zig-zaglijntjes, welke fraai uit komen op het witte crêpe georgette, dat met zijn luchtige mouwdoffen en den vlinderachtigen strik iets lichts geeft aan het geheele toilet. Ook witte kant is 'n gaarne toegepaste gar neering voor zwarte zijden of fluweelen japonnen. Behalve allerlei soorten van capes en pélérines, zooals ze vooral ook bij avondkleeding veel zullen Donkerblauw sporl-ensemble met garneering bleurood en witte .strepen en glinsterende knoopen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 20