I W- mm 1 1 W~ HM! r 1154 VRIJDAG 18 MAART 1932 No. 42 Gelukkig dan 7. ij, die een oiweranderlijk cosluum dragen, en ooor rvie het kleeding- probleem niet bestaatmat inmiddels zelfs bij den Zeenm- schen boer niet meer opgaat JmgrossenGan zen." Op dit plaatje zien me, hoe zelfs de hoe rendracht ver andert i rieert. Laten me om te beginnen vaststellen, dat het een elegant dopje is, dal onze boeren dragen Wij, mannen, zijn tegen woordig diep te bekla gen. Koningin Mode heeft niet meer genoeg aan de vrouw ze wil ook heerschappij uitoefenen over den man, en deze heeft zich maar weer M te gemakkelijk laten inpalmen. En niet voor het eerst in de geschiedenis 1 De pruikentijd zou daarvan meer kunnen ver tellen. Maar in dien tijd waren er velen, die niets anders hadden te doen dan aandacht Zoomel de Room- sche .als de Pro- testantsche hoed is mooi pan norm besteden aan hun kleeding. Nu is dat anders. Ons leven is zoo druk geworden, dat we geen tijd meer hebben om eens op ons gemak te overwegen, wat we vandaag zullen aantrekken. We nemen wat het dichtst bij de hand is. Maar koningin mode laat ons niet zoo gemak kelijk los. Ze vindt steeds weer nieuwe lokmiddelen uit, om het oog te boeien. Gelukkig dan zij, die een onveranderlijk costuum dragen en voor wie het kleeding- probleem niet bestaat. Men komt er niet toe, om het boerencostuum aan te trek ken, als men in de stad woont, maar hoeveel makkelijker zou het zijn Denkt u eens even in, hoeveel minder i huiselijke twisten er zouden zijn, indien we allen een zelfde soort kleeding droe gen 1 Zeker is aan te nemen, dat de ver houding tusschen de beide sexen er beter door zou worden. Natuurlijk zou de bonte afwisseling, die nu in de kleeding bestaat, plaats maken voor een weinig boeiende een vormigheid. Maar weegt dit niet op tegen de handhaving van het huiselijk geluk We dwalen af. We zouden iets willen zeggen over den Zeeuwschen hoed. Laten we om te beginnen, vaststellen, dat het een elegant dopje is, dat onze boeren dragen. Geen enkele Stetson, die er bij haalt. Zoowel de Room- sche als de Protestantsche hoed is mooi van vorm. En ook de Walchersche pet heeft iets geestigs. Op Schouwen heeft de pet weer een andere beteeke-

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 2