1182 VRIJDAG 18 MAART 1932 No' 42 De keeper van Dosko onderschept een aanval. WALCHEREN-DOSKO II 0-1. 't Was een schraal medstrydprogrtunma Zondag 1.1voor de resteerende competitieroedstryden. Alleen II al- cheren speelde en kon het niet tot een over- /pinning brengen, zoodat haar plaats stevig onder aan blijft in 1 R. Toch werd er nu en dan druk uitgeoefend op het doel van Dosko II. C orner op het doel van Dosko. pioenschap, of in het bezetten van een onderste plaats. De eenige eer, die er voor de ove rige concurrenten dan ook te verdedigen viel, was het ver overen van een min of meer eervolle plaats op de ranglijst en het trachten te behalen van een zoo klein mogelijke neder laag tegen de twee ploegen, die dan ook de eenige elftallen van eenige kracht waren in deze af- deeling. Dat Vlissingen in ver schillende wedstrijden zulke ab- Vios te Kats verloor met 2-1 in de serie beker wedstrijden tegen C. V. V. te KoTynspIaat. fen wij Walcheren's oudsten en trouwsten speler, die werkelijk niet onder te doen had voor zijn veel jongere collega's, zelfs niet wat snelheid aanging. Het waren hoofdzakelijk.de verdedigingen, die nu en dan nog goede oogenblikken toonden.Beide doel- verdedigers waren voor hun niet al te lastige taak berekend. De middenlinies tippelden, zoo goed en zoo kwaad het ging, mee, doch van eenig sy steem was in beide ploegen niet bijster veel te bespeuren. Jammer vonden wij het, dat het veld voor den wedstrijd Zeelandia 2—Sassche Boys was afge keurd. Het was een mooie gelegenheid geweest, om het spel van 3A en 3 B. eens te vergelijken. Hoewel natuurlijk het veld niet in een al te besten staat verkeerde, dank zij sneeuw, vorst en daarop gevolgden dooi, meenen wij toch, dat heeren con suls wel eens wat al te vlug zijn met het onbespeel baar verklaren van terreinen. Wanneer wij zien, onder welke omstandigheden soms in België ge speeld wordt, dan mogen onze Nedertandsche voetballers niet klagen, dat niet goed voor hen ge zorgd wordt. Walcheren probeert opnieuw tever geefs den gelijkmaker te scoren. normaal hooge scores wist te bereiken, zegt reeds genoeg omtrent het groote krachtsverschil, al kan het nog geenszins maatstaf zijn bij het berekenen van de kansen, die de Vlissingsche club maakt voor de 2e klasse A. Het is reeds vaker gezegd, dat het voor Vlissingen in zekeren zin een handicap was, te moeten spelen tegen zooveel minder sterke tegenstanders. Het is de Vlissinger ploeg niet moge lijk geweest, zich nu eens te meten met ploegen van ongeveer gelijke sterkte, elftallen, die in het 2e klasse milieu zouden passen. Men kan wijzen op een enkelen vriendschappelijken wedstrijd en men kan dan wijzen op de daarin behaalde eervolle re sultaten, de bekerwedstrijd, gewonnen van Hero, kan op het tapijt gebracht worden, doch wij weten, dat een ploeg in degrada tie-nood de tanden meer op elkaar zet, dan een elf tal, dat een vriendschap pelijken of bekerwed strijd speelt, lntusschen is het nog niet zeker, hoe het bij de promotie-wed strijden zal vergaan, want mag men de loopende geruchten gelooven, dan zou Vclocitas, de onderste uit 2 A er van afzien, Te Vlissingen behaalde de heer Suurmond het kampioenschap Bil jart van de A. li. C. (Algemeene Biljardclub) afd. 2 Walcheren. De heer Suurmond aan het spel. An het begin van het voetbalseizoen hebben wij er reeds de aandacht op gevestigd, dat 't krachts verschil in de derde klasse B. te groot was om een spannenden strijd om de eerste plaats tegemoet te kunnen zien. Hoewel Zeelandia nog eenigen tijd een kans had op het kampioenschap, of laten wij liever zeggen, dat de mogelijkheid niet uitgesloten moest worden geacht, dat het 't Vlissingen nog ee- nigszins moeilijk zou kunnen maken, was reeds van den aanvang te voorspellen, dat de rood-witte Vlissingers een niet al te lastige taak zouden vin den in het veroveren van de eerste plaats. Inder daad heeft, theoretisch bezien, Zeelandia nog eenige kans gehad, doch practisch is t steeds Vlis singen geweest, dat den toon aangaf in de derde klasse B. De wedstrijden tusschen de verdere mededingers in deze klasse waren reeds spoedig van weinig belang meer, tenminste voor hen, die alleen belang stellen in het behalen van een kam- degradatie-wedstrijden te spelen, zoodat alleen Hulst met Vlissjngen om een plaats in 2A zou moe ten strijden. In dezen strijd geven wij roodwit de beste kans. Zondag j.l. hebben wij nog een wedstrijd, een van de laatste uit 3 B. meegemaakt en wel den wedstrijd Walcheren—Dosko 2. Walcheren heeft lang geen mooi figuur geslagen in deze afdeeling en bengelt onderaan met één gewonnen wedstrijd. Ook deze wedstrijd werd weer verloren met 1O, hoewel het krachtsverschil nu niet zoo direct te zien was. De Dosko-ploeg was jonger en daarom een tempo vlugger, waardoor hun schermutselin gen met den keeper wel eenigszins gevaarlijker waren. Van fraai voetbalspel is geen oogenblik sprake geweest, aan span ning ontbrak het geheel. Het viel ons evenwel op, dat de Walcheren-voor- hoede tamelijk goed door haar mid denlinie aan het werk werd gezet, doch aan doortasten ontbrak het op 't laat ste moment. Het beslissende schot ont brak, terwij! door gebrek aan snelheid niet voldoende werd geprofiteerd van de, vooral door den rechtervleugelsoms heel aardig vrij voor hetdoel gespeelde ballen. Op den rechtervleugel trof-

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 30