Het scheren van de vellen in de Goesche fabriek. [lel persen van den vorm in den Zeeuwschen hoed. A ulomalisch morden de hoe den hier ook ge borsteld en op geknapt. veel hun hoed op 't hoofd hebben, spoedig kaal wor den. Nu, wat dit betreft, slaat de boer het record. En tochzijn harerr blij ven hem bijna altijd tot aan zijn dood gespaard. Ziedaar het geheim van den Zeeuwschen hoed 1 Want waar zou het anders in moeten zitten Ik geloof stellig, dat de boerenhoed een voorbehoedmiddel is te gen kaalheid. En dit is een reden te meer, om hem algemeen te gaan invoeren. Mochten er lezers zijn, die even gauw warm loopen als ik, en over eenig kapitaal beschik ken, dan zijn ze wylkom. We richten dan een hoe- denfabriek op, e.i voor het overige zullen de ver- eenigingen van vreemde lingenverkeer wel zorgen 1 Z. No. 42 VRIJDAG 18 MAART 1932 nis. Hij behoort daar bij een bepaalden stand. Men heeft daar verschillende soorten van hoeden en petten, en iemand, die op dit gebied zeer vakkundig is, heeft me verteld, dat je aan het model en den omvang van den Schouw- schen boerenhoed kunt zien, hoeveel geld de drager er van bezit 1 Of het waar is, weet ik niet. Maar in ieder geval heeft de boerenhoed een geheim. Dat zijn van die dingen, die je eigenlijk nooit opmerkt. Maar ik vraag je wie heeft wel eens een boer met een echt kaal hoofd gezien? Ik nooit. Dat is toch merkwaardig. Men zegt altijd, dat menschen, die De fabrica tie van den Zeeuroschen hoed is ook uitsluitend 'n Zeeuw- sche industrie. Wie zou ooit gedacht hebben, dat het mooie zwarte hoedje van witte konijnen- of grijze hazen-vellen wordt ge maakt Oervormen van den Zeeuwschen hoed (konijnen- en kazenvellenen van den wol len hoed, zooals die overal gedragen wordt, in onze eenig- ste hoedenfabriek te Goes. - V In ieder geval heeft de boeren hoed een geheim. Wie heef mei eens een boer met een echt kaal hoofd gezien

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 3