"Yort/aat binnensbui* No- 43 VRIJDAG 25 MAART 1932 1207 Toen hij buiten het bosch was en in de scha duw van een hoogen struik op den uitersten rand van het zachte grasveld van Barnes stond, werd hij zich bewust van een ongekend, zonderling, maar daarom niet minder duidelijk gevoel van angst, dat in hem opkroop. Het was geen gewone angstlichamelijke vrees om persoonlijke veilig heid het was de huiveringwekkende beklemming, die hem eens op een avond overvallen had, toen 'n paar vrienden of zoogenaamde vrienden hem alleen hadden achtergelaten in een huis, waarvan het gerucht ging, dat het er spookte. Een sfeer van onheil, van dreiging, van naderslui- pend kwaad was er toen om hein heen geweest iedere plank die kraakte, ieder geluid, hoe normaal ook, dat zijn ooren had bereikt, had de voorbode geschenen van ongeluk. Snel en schichtig keek hij om zich heen en het was of zijn hart stilstond, toen zijn oogen vielen op iets groots en griezeligs, geen vijf meter van hem af. Maar een seconde later kwam hij tot het besef, dat het een taxus was, geknipt in den vorm van een mensch of van een duivel Joost mocht weten wat het was en dat die levenlooze struik hem geen leed kon doen. Toch klemde hij de tasch met het afgodsbeeld in zijn trillende hand en rende over het grasveld, als iemand, die voor een dreigenden vijand vlucht. Een smal pad scheidde het grasveld van het huis Bobby liep er op zijn teenen langs, om ten slotte halt te houden voor de kleine deur, die, zooals hij wist, toegang gaf tot het particuliere heiligdom van meneer ;Barnett. Een blik door een spleet in het houtwerk deed hem zien, dat er licht brandde. stond hem te wachten, als hij naar Ah Ling's kamers in Londen ging en be kende, dat hij had gefaald En wat voor verklaring moest hij van zijn tekort schieten geven Nu, als zijn Chineesche vriend die verklaring niet reeds kende.. want dat was nog altijd mogelijk, ondanks zijn aanwezigheid hier in de buurt om hèm in het oog te houden.. dan verdiende het misschien aanbeveling iederen uitleg maar achterwege te laten en rechtstreeks het land uit te gaan. Dat was ook om een andere reden de beste oplossing. Engeland was niet groot genoeg om hèm en Evangeline tegelijkertijd te herbergen en het werd langzamerhand tijd, dat die lieve schat wat geluk en vrede vond. Hij had Simon er op hooren zinspelen, dat Sir Anthony Hayden Vangy heel graag mocht lijden. En Simon had hoog opgegeven van Sir Anthony's persoon lijkheid en karakter.... Sir Anthony was ongetrouwd.... wie weet wat de toekomst nog in haar schoot verborg.... En toen begonnen Bobby's on rustige, wild-dooreenwoelende gedachten te vervagen. Een plotseling geluid, het kraken van takken en het ritselen van bladeren, deed hem wakker schrikken, want uitgeput door vermoeienis was hij in slaap gevallen. Direct op zijn hoede, richtte hij zich op, maar hij stelde al spoedig vast, dat het een konijn moest zijn geweest.of misschien een kat, op zoek naar voedsel. Hij duwde de takken opzij en tuurde over de strook grasland naar het punt, waar hij het laatst de lichten in het keukendepartement van Barnes had gezien. Juist op het moment dai hij keek, gingen de lichten uit en even later zag hij weer licht verschijnen in een bovenvenster, waarschijnlijk dat van een portaal van de achtertrap. Vervolgens flitsten de lampen aan achter drie zolderramen toen werden de omtrekken van drie gestalten zicht baar, die gordijnen dichttrokken. Hij zou ze nog een half uur geven en dan zou hij naar den zijingang gaan, waar hij, nog geen vier-en-twintig uur ge leden, met de handen op den rug gebonden was binnengebracht. Toen was er een zakdoek om zijn polsen geweest zouden er nu, als hij Barnes wéér verliet, wellicht handboeien om zitten Neen, dat was toch eigenlijk niet heel waar schijnlijk. De politie zou het landgoed wel niet onder bewaking hebben gesteld waarom zou ze dat hebben gedaan Zijn overeenkomst niet de Bar- iietts zou in dien korten tijd wel niet bekend ge worden zijn. hij moest zich maar niet het hoofd breken met dingen, die tóch niet zouden gebeuren. Na verloop van een half uur kwam hij over eind. Zijn oogen waren nu geheel aan de duisternis gewend en hij kon de, boonien en heesters om zich heen vaag onderscheiden. Een zachte wind deed de bladeren boven zijn hoofd ritselen uit de warme, vochtige aarde steeg zoete geur op, die weemoedige herinneringen wekte aan een onschul dige kindsheid, toen hij en Vangy.... Neen, weg met die sentimentaliteit hij werd door de politie op de hielen gezeten voor een moord, dien hij wel niet bedreven had, maar waarvoor hij toch groote kans had aan de galg te komen. Want als het aan hèm lag, zou geen ander er voor boeten. Dus de Barnetts zaten nog op hem te wachten. Dat was een goed tee- ken Waarom moest hij zich dan overstuur laten maken door dat weeë, be nauwende gevoel van angst, van verschrikking bijna Was er iets, dat deze vrees rechtvaardigde, achter die gesloten deur? Maar er hielp geen redeneeren tegen trillend en klappertandend klopte hij zacht tegen het paneel. Van binnen kwam geluid.... een stoel, die haastig achteruit werd ge schoven. De klank van een stem, die een vraag steldemaar een antwoord was niet te hooren. Toen het knarsen van een sleutel, die werd omgedraaid in een sloteen zacht kraken.... en de deur werd enkele centimeters geopend. „Wie is daar vroeg een fluisterende, ietwat sissende stem. „Ik ben het, Redmayne ik kom het afgesproken voorwerp brengen. Laat me vlug binnen De deur ging verder open en Bobby kwam in de groote, smaakvolle kamer, waar de brandende lampen een zacht lichtschijnsel verspreidden. In een hoek bij den haard, weggedoken in een diepen armstoel, zat Gabriël Bar- nett, die hem eigenaardig-wezenloos aanstaarde. Bobby Redmayne draaide zich om, om te zien waar de andere Barnett, die hem, zooals hij meende, had binnengelaten en die nu de deur weer sloot, was. En zijn blik viel op een buigzame, magere gestalte, met een gladgeschoren, wasbleek gezicht, een paar diepliggende, ietwat schuin-omhooggetrokken oogen. In een gekromde hand zag hij een dreigend opgeheven automatisch pistool. „Uw handen omhoog alstublieft, meneer Redmayne verzocht een koele, beschaafde stem. Terwijl hij gehoorzaamde werktuiglijk voelde hij den loop van het pistool langs zijn ribben bewegen. „Ah Ling hijgde hij. Ah Ling knikte. (Wordt voortgezet

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 23