1208 VRIJDAG 25 MAART 1932 No. 43 Een der moderne korte pelerines voltooit de witte japon met geheel nieuwen hoog opgeknipten rok over 'n gobelin-kleurige taille met korte mouwtjes. Zeer elegant is ook het derde model, eveneens van Kuschnitzky en Gerstl. De zwarte rok heeft 'n zwart met wit gestreept keurs over de witte blouse. Het korte smoking-jasje is eveneens wit met zwart gestreept, terwijl het witte hoedje van glanzend stroo is gegarneerd met rood lint en roode kersen, 'n Zeer apart geheel. PAULA DEROSE. Boodschap- en reistasschen Onderstaande tasschen zijn zeer eenvoudig te maken van gebloemde of effen stevige ribstof. Men begint te knippen de twee afgeronde helften met het bodemstukje. De bodem bestaat uit twee reepjes, waartusschen de zijhelften genaaid worden. Maakt u hengsels zooals op fig. 1, dan stikt u die meteen tusschen den dubbelen bodem. Een reepje stevig karton in dezelfde grootte als de bodem komt tusschen de bodemreepjes, voor stevigte, en om den bodem-vorm erin te brengen. De twee afgeronde zijpanden worden verbonden door een reep even breed als de bodem en lang zooals de omtrek van a. tot b., zie teek. We nemen deze strook even langer voor het innaaien. Precies in 't midden van de strook wordt een lange snede gemaakt en deze wordt voorzien van een zip- of ritssluiting. Deze insnijding wordt aan den binnenkant natuurlijk netjes afgewerkt. De tasch is ook aardig te maken afwisselend, zijpanden gebloemd of gestreept, handvaten en strooken effen, of in contrasteerende kleuren. Onder ziet u een vierkant model dat ot> dezelfde manier gemaakt wordt. p l. Zomertoilet Dan gebloemd crêpe mei bvléro-aanduiding. Groote hoed nan zwart paardehaar en klein bloemrnmofje. Hitte japon met hoog opgekni\Aen rok,gobe lin-kleurige taille en moderne korte pelerine. 'n Ander mode nieuwtje is de ver hoogde taillelijn, waardoor veel der nieuwste toiletten 'n geheel anderen vorm krijgen. De taille wordt dan aangegeven precies onder de buste. Bij de nieuwe blouses zijn heel aparte modellen, welke slechts tot aan de taille reiken en daar los omheen worden gewonden. De mantels, zoo wel de rechte korte jasjes van het man- telcostuum als de langere mantels, hebben vaak iets dat herinnert aan militaire uniformen, hetzij door de revers, door glimmende knoopen of door 'n aanduiding van epauletten, bijvoorbeeld door dwarsnaden welke over de schouders heen worden voortge zet. Korte jasjes hebben vaak drie of vier knoopen, waarvan echter slechts de onderste wordt dicht geknoopt. De avondjaponnen worden meestal in twee kleuren genomen ze omsluiten nauw de gestalte tot aan de knieën ongeveer, waar ze in wijde golven uiteenvallen. Een sterke concurrent van de avond japon wordt in Parijs ten minste de avondpyama, een pyama waarvan de pantalon zóó wijd is, dat de ware aard van het kleedingstuk in de meeste gevallen niet eens herkend zal worden. Bij zoo'n pyama in twee kleuren wordt dan 'n pelerine gedragen wel ke hoog om den hals sluit en in golvende lijnen tot aan de taille reikt. De Parijsche modeschepper Main- bocher lanceerde verder 'n zoo genaamde „crisis-smokingjapon", van zwarte ottomane, een costuum waarin de modieuse vrouw die nu gedwongen is te bezuinigen 's morgens en 's middags kan gaan wandelen, terwijl zij slechts het korte manteltje behoeft af te leggen om ge kleed te zijn voor diner of dans. Want de japon, die van voren 'n hoog gesloten vest heeft, is op den rug laag gedecolleteerd. Wat betreft de nieuwe stoffen er is 'n nieuw zijde achtig crèpe-flamisol en er zijn prachtige imprimé's met Japansche motieven, terwijl ook allerlei andere soorten van zijden crêpes verwerkt worden. Bij de kleuren speelt vooral het blauw 'n groote rol, blauw in alle mogelijke tinten hyacinthe, porcelaine, azur, horizon, turquoise, bleu Jeanne d'Arc, pastel, gobelin, orchidée allemaal tinten welke doen droomen van blauwe zomerluchten. Onze eerste afbeelding vertoont een der nieuwste zomertoiletten van zwart crêpe, bedrukt met groen en geel, een fraai model van Kuschnitsky en Gerstl. De groote hoed van zwart paardehaar met doorzichtigen rand en het kleine bloemen- mofje werden ontworpen door Johanna Loew. Hoogere taille-lijnen Pelerines Telkens weer gaat de mode terug naar oude tijden. De pele rines zijn bijvoorbeeld weer opgediept uit een vroegere periode en het heeft er allen schijn van, of deze mode zich in den komenden zomer meer en meer zal laten gelden. De nieuwe pelerine, passend bij de zomerjapon, heeft als slui ting 'n paar lange „uitloopers", die van voren over elkaar ge kruist worden en van achteren vast gestrikt. Op deze wijze bevestigd heeft het nieuwe kleedingstuk een jeugdige losheid, waardoor het, wanneer niet alles bedriegt, zeker popu lair zal worden. Zoo'n pe lerine geeft juist de lichte bedekking die men wenscht wanneer iedere mantel ei genlijk te veel warmte geeft en men liever niet uitgaat in 'n japon zonder meer. Bovendien levert het maken van zoo'n pelerine, wanneer men er 'n goed patroon voor heeft, weinig of geen moeilijkheden op, zoodat men met 'n lapje meer aan stof de nieuwe zomerjapon door 'n mo dieuse pelerine kan com- pleteeren. Modern mantelcostuum. Zwarte rok met keurs in wit en zwarte slre/ten. Hit en zwart gestreept manteltje, witte blouse en wit strooien hoed met garneering nan rood lint en roode kersen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 24