De verrassing van Antwerpen 1214 VRIJDAG 25 MAART 1932 No. 43 De kranige Nederlandsche voetbalploeg, ivelke Zondag met 4-1 van de Belgen ivon. Van l.n.r. Weber, l.agendaal, v. d. Male, p. Heel, Mol, v. Run, Adam, Wels, Anderiessn, Paaume, o. Nellen lange Feijenoord-keeper zich van zijn lastige taak gekweten en dit wel op een wijze, die zelfs Van der Meulen hem niet had kunnen ver beteren. Voor ons staat het vast, dat momenteel Van der Male de beste vervanger voor den H.F.C.- doelman is. De Belgen zijn tegengevallen. Het spel dat zij in het veld vertoonden was minder dan dat te Amsterdam. Doch het feit, dat de Roode Duivels met zulke overtuigende cijfers werden geklopt, komt voornamefijk op rekening van de absolute schotloosheid van hun aanvalsquintet. Dat hebben wij in tijden niet zoo slecht gezien bij onze Zuider buren. Er wacht den Hollanders nog een zwaar SPORT VAN DE WEEK internationaal programma. Wij zijn er echter van over tuigd dat men in het Amster- damsche Stadion nog wel eenige malen reden tot juichen zal krijgen. Echter, men duide het Lagendaal niet euvel, wan neer hij straks onder de vier goals per wedstrijd blijft. Zeven jaar, geachte lezers, zeven jaar was het ge leden dat 't Nederlandsche Elftal in Antwerpen tegen de Roode Duivels 'n overwinning behaal de. Die overwinning was er bovendien nog één met een luchtje. Het was de wedstrijd, naderhand genoemd naar Dijke, omdat onze back in die ont moeting het gelijkmakende goaltje der Belgen voorkwam door den bal uit het Hollandsche doel te slaan, een overtreding, welke door alle Belgen, mitsgaders eenige duizenden Hollanders duidelijk was geconstateerd, doch door den arbiter niet werd gezien. Sindsdien hebben we in de oude Sin jorenstad weinig lauweren meer geoogst. Nu is eindelijk de kentering gekomen. Eerlijk gezegd hadden we er niet veel moed op. Niet iang geleden nog hadden de Roode Duivels ons in Amsterdam laten zien, dat hun spel nog altijd een tikje hooger moest worden aangeslagen. De Oranje mannen hebben dat niet genomen. Tijdens den bedoelden wedstrijd in onze hoofdstad was reeds aan het licht gekomen, dat, ondanks het betere voetbal van onze tegenstanders, deze niet onver slaanbaar meer waren. In dien wedstrijd, waarin de overwinning ons in de laatste minuten ontging, hebben de Hollanders den duren eed gezworen dat in Antwerpen reeds de revanche zou komen. Welnu, ze is er, ze ligt voor ons en laat aan duidelijkheid niet het minst te wenschen. Op volkomen regel matige wijze hebben de Nederlandsche Elftal spelers hun tegenstanders van over den Moerdijk geklopt. Men kan rekening houden met het feit, dat de Belgische ploeg door het gemis van Hooij- donckx duchtig gehandicapt was. Wij willen nog verder gaan en aannemen dat het den tegenstander eenige doelpunten had gescheeld, wanneer deze uitstekende back van de partij was geweest, doch Hol land zou toch in elk geval als overwinnaar uit den kamp zijn getreden. Ditmaal waren wij de Roode Duivels absoluut de baas. Van de Hollandsche ploeg valt veel goeds te zeggen, zooveel goeds zelfs, dat men er de zwakke punten mis schien bij uit het oog ver liest. Volgens onze beschei den meening was er echter maar één plaats in het elftal niet voldoende bezet, of laten Een gevecht voor het Hollandsche doel. S[H'lmornent uit de match teAnt- werpen, v. d. Male, de uitstekende ver vanger van p. d. Meuten, heeft den bal met de puisten meer het veld ingezonden. Goall o. d. Berghe. de Belgische doelman, kan liet door Lagendaal geloste schot niet meer keeren. Het Belgische elftal, StaandevJ.n.r. Simons, Nourvens, Hellemans, o. d. Berghe, Herre- mans. Knielend idem Versijp, Bastin, Voor hoof, Capelle, o. Beeck Declercq. we het juister zeggen, was er nog maar een plaats die mogelijk beter bezet kan worden. Dat is die, waar Anderiesen Zondag weer buitenge woon zijn best deed, doch daardoor toch niet in staat was de tekortko mingen in zijn spel voldoende te camoufleeren. Met een goed stuwen- den midhalf was onze aanval mogelijk nog tot grootere dingen in staat geweest. Maar, we kunnen intusschen te vreden zijn. Lagendaal, de vaak zoo zeer gesmade! vierde Zondag waar schijnlijk wel het toppunt van zijn roem. Vier doelpunten van den voet van onzen midvoor. Het herinnert aan de periode waarin Jan Thomee en Mannes Francken hun grootste triomphen vierden. Naast Lagendaal komt van der Male voor een speciale pluim in aan merking. Zonder zenuwen heeft de

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 30