rmmÊmÊm No. 43 VRIJDAG 25 MAART 1932 naam niet, want zelfs in dezen tijd van magazijnen- voor-a!les-en-nog-wat bestaat er geen warenhuis waar zooveel uiteenloopende artikelen verzameld zijn als op de Koninklijke Jaarbeurs te Utrecht. Lampekappen zijn er evengoed als walsen, zuur tjes, dakpannen, steigers en oliedoorslagappara- ten (wat dat zijn mag, is voor velen natuurlijk een raadsel). Een groot gebouw het derde gedeelte is bij deze Beurs officieel geopend door H.M. de Ko ningin - vijf verdiepingen kan men doordwalen, om de grootst mogelijke verscheidenheid van wa ren te zien, om overal te hooren „of u interesse hebt", en overal, als men er belang in stelt, tech nische verklaringen en demonstraties te zien en te hooren. Het is een groote tentoonstelling, en op een ten toonstelling is altijd iets waarvoor men zich inte resseert of dat men als iets nieuws wil leeren ken nen. Daarom loont het de moeite, ook als menigeen handel drijft of een technisch bureau heeft, om de reis naar Utrecht te maken en de Nederlandsche Jaarbeurs in het centrum van het land te bezoeken. En als men vroegere Beurzen heeft bezocht, zal men verbaasd opmerken hoe deze stichting is ge groeid en uitgebreid, van de eerste jaren tot 1932, nu de zes-en-twintigste wordt gehouden. Moturen en loeomotieoen in het groote warenhuis, dat de Jaarbeurs is. dat er voor allen reden tot opgewektheid zal zijn, dat verwezenlijkt zal worden wat de Raad van Be heer in de inleiding van den catalogus schrijft, dat er n.l. een weg zal gevonden worden, „die leidt tot betere toestanden in ons economisch leven, tot een herleving van de algemeene welvaart. Want voor algemeene welvaart blijft een gezonde en krach tige handel een eerste vereischte." Natuurlijk zijn er veel menschen op de Jaar beurs, die geen deelnemers zijn noch zakenlui, en behalve dat dit goed is, is het ook begrijpelijk. Want de Jaarbeurs is interessant, een bezoek al leszins waard, men zou het een groot warenhuis kunnen noemen, maar heelemaal juist is deze HDClf-D^ORP "ai Leerdam op de Jaarbeurs Bij de af deeling pomj>en. Betonst amp machine.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 5