ZEEUWSCHE SPORT 1246 VRIJDAG 1 APRIL 1932 No. 44 Vlissingen mini Jen promotiewedstrijd van Hulst met 4-0. Spelmoment uit dezen belang- langrijken kamp. liet doel van Hulst in gevaar. Vóór liet treffen tusschen Vlissingen en Hulst. De gasten huldigen hun tegenstanders met luit behaalde kampioenschap. terwijl Vlissingen 3 vorige week door te verliezen van de Boys reeds werd uitgeschakeld. De le klasse B. heeft in Terneuzen 2 haar kampioen, welk elftal met 16 punten uit 9 wedstrijden, taffen zijn naaste concurrenten Breskens 11 uit 11 en F. C. Sluis en Clinge 10 uit 10 met S.T.E.E.N. 8 uit 9 lang geen slecht figuur slaat. Wij zien dan ook de Terneuzenaren naar den K.N.V.B. verhuizen, waar voor het le elftal van Terneuzen zijn reserves in de gelegenheid heeft gesteld door naar de 2e klasse te promoveeren vorig jaar. De le klasse C moeten wij in Schouwen en Duiveland zoeken, waar Schou wen er het beste voor staat op het oogenblik, ter wijl Sinoto 2 en Zierikzee 2 met Burgh de naaste concurrenten zijn. Er is van de Schouwensche afdeelingen nog weinig te zeggen, daar zij door haar late opname in den Bond nog weinig wedstrijden hebben gespeeld. De kranige Souburgsche ploeg, welke wij eenige weken terug reeds in ons blad afbeeldden, is de sterkste uit 2A gebleken. R.C.S. heeft zich in een paar jaar tijds prachtig omhooggewerkt. Ongeslagen kampioen worden was hun ideaal, doch het 4e elftal van Middelburg smaakte het genoegen de kampioenen in hun 13-en wedstrijd nog even te remmen. Goesche Boys en lerseke zijn de opvolgers op de ranglijst. In 2B. veroverde Stoppeldijk de eereplaats met Sluiskil en Hontenisse als strijders om de tweede plaats. 2 C. heeft slechts 2 elftallen en hiervan bleken de Breskens-reserves te sterk voor hun collega's van F.C. Sluis. De Schouwensche tweede klas is nog ver van de eindspurt, doch reeds komt er eenige teekening in, met Sinoto 3, Zierikzee 3, Burgh 2 en Schouwen 2 als de sterksten. De 3e klasse A. toont ons nog verschillende gegadigden, waarvan Goes 3 naar onze meening de beste kans heeft. De Zeeuwen 3, R.C.S. 2 en 's Heer Arendskerke zijn evenwel ook nog niet uitgeschakeld en zoodra Goes 3 ook maar een puntje verliest, komen de Zeeuwen gelijk te staan. De wedstrijd Goes 3De Zeeuwen 3 belooft dan ook wel spannend te worden. De laatste kampioen is Koewacht in 3 B, met 3 punten voorsprong op Sluiskil 2, dat de tweede plaats bezet. In de laatste afdeeling 3 C. is nog maar één wedstrijd gespeeld n.l. tusschen Brouwershaven 3 en Sinoto 4, waarbij eerstgenoemde de sterkste bleek en met 63 won. Verder treffen wij in deze kleine afdeeling alleen nog Zierikzee 4, dat tot heden nog niet gespeeld heeft. Natuurlijk zou aan de hand van de ranglijstjes nog veel meer te vertellen zijn, doch plaatsruimtegebrek gebiedt ons beperking. E enigen tijd geleden hebben wij beloofd, onze lezers een en ander te zullen vertellen over den Z.V.B. en zijnclubs. Nude K.N.V.B.-competitie haar belangrijkheid ver verloren heeft en wij, ter wijl wij even op adem komen, rustig afwachten, wat de Zeeuwsche promoties ons zullen bieden, lijkt het ons een geschikt moment eens na te gaan hoe de adspirant K N.V.B.-ers, als wij de in Z.V.B.- verband spelende vereenigingen en elftallen zoo mogen noemen, er voor staan. De Z.V.B. is eigenlijk de leerschool, welke iedere club moet doorloopen om in den K.N.V.B. opge nomen te worden en niet alleen de clubs, maar ook H.H. scheidsrechters genieten hier hun voorop leiding. Wij willen het hier speciaal echter hebben over de vereenigingen en dan kunnen wij beginnen te zeggen, dat de weg van 3e klasse Z.V.B. naar K.N.V.B. 3e klasse minstens even moeilijk is als de weg van 3e klasse K.N.V.B. naar de hoogste trap, het eerste klasseschap. In den Z.V.B. treft men, evenals bij zijn grooten broer, drie klassen. In ieder van deze klassen heeft men weer eenige afdeelingen A.B. enz. al naar ge lang daaraan in onze moeilijk te bereizen provincie behoefte is en naar gelang van het aantal elftallen. Zoo treffen wij b.v. in Zeeuwsch-Vlaanderen West de 2e klasse C met slechts twee elftallen n.l. de reservés varr Breskens en F.C. Sluis, terwijl op het eiland Schouwen en Duiveland de derde klasse C met slechts drie elftallen werkt. De oorzaak hier van is natuurlijk, dat de reizen voor de vereeni gingen te duur zouden worden, wanneer deze elf tallen b.v. zouden worden ingedeeld bij een afdee ling op Walcheren of Zuid-Beveland, ja zelfs bij Oostelijk Zeeuwsch Vlaanderen. A Hemos van de wielerbaan le Ut wieken. Op den 2en Paaschdag vonden op ije baan te (antieken internationale wedstrijden plaats. Op onze kiek ziet men o. d. Horst, hjnen- burg en v. Oers tijdens de beslissende sprint in de bocht. I ergeefsche pogingen van Hulst om hel doel van Vlissingen te kun nen treffen. Spelmoment uit den promotiewed strijd te Vlissingen. Een hoekschop op het doel van Vlissingen. tijdens den met 4-0 door deze club gewonnen wedstrijd tegen Hulst. In totaal hebben de diverse klassen 10 afdee lingen, waarin 63 elftallen spelen, van 39 vereeni gingen, terwijl 13 vereenigingen niet in de Zondag competitie uitkomen,doch elkaar straks in de Za terdag-competitie zullen bekampen, met naar wij vernamen nog een aantal nieuwe vereenigingen, welke reeds in beginsel besloten hebben tot toe treding en welke hoofd zakelijk op Zuid-Beveland gevestigd zijn. Hoewel de aanvankelijk zoo vlot verloopende competitie door bestuurswisselingen en de griepperiode tame lijk veel stagnatie heeft ondervonden, zijn er toch reeds enkele kampioenen te begroeten. Wij willen echter beginnen met een afdeeling, waar nog geen kampioen is en wel 1 A, in welke afdeeling Zeeuw sche Boys (Goes) de beste kans maken. Nog twee puntjes en hun naaste concurrent Goes 2 heeft geen kans meer,

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 30